Manchester City dał Chelsea lekcję futbolu! Wysokie zwycięstwo i pewny awans w Pucharze Anglii [WIDEO]

W wielkim hicie 3. rundy Pucharu Anglii Manchester City bez większych problemów uporał się z Chelsea. "The Citizens" wygrali na własnym boisku aż 4:0. Zwycięstwo zapewnili sobie w zasadzie jeszcze w pierwszej połowie.
Trzy dni temu oba zespoły zmierzyły się w Premier League. Wówczas mistrzowie Anglii zwyciężyli na Stamford Bridge 1:0 po golu Riyada Mahreza. Niedzielny mecz był zdecydowanie bardziej jednostronny.
Obaj szkoleniowcy zdecydowali się na sporą liczbę zmian, sadzając na ławce rezerwowych część podstawowych zawodników. Roszady zdecydowanie lepiej wyszły Pepowi Guardioli.
To Manchester City bardzo szybko zaczął bowiem kontrolować boiskowe wydarzenia. Pierwszą dobrą okazję gospodarze mieli w 19. minucie. Wówczas Palmer przegrał jednak pojedynek z Kepą.
Po chwili hiszpański golkiper musiał skapitulować po uderzeniu Riyada Mahreza. Zawodnik gospodarzy dobrze przymierzył z rzutu wolnego i podobnie jak w Premier League, dał swojemu zespołowi prowadzenie z Chelsea.
Różnica w porównaniu do czwartkowego spotkania była taka, że mistrzowie Anglii bardzo szybko poszli za ciosem. Najpierw z rzutu karnego trafił Julian Alvarez, a później świetne podanie Kyle'a Walkera wykorzystał Phil Foden.
Druga część spotkania była już zdecydowanie mniej interesująca. Manchester City spokojnie kontrolował boiskowe wydarzenia, a Chelsea nie była w stanie poważniej zagrozić bramce rywali.
Piłkarzom obu drużyn brakowało precyzji - niecelnie uderzali między innymi Mahrez oraz Hutchinson. Gdy wydawało się, że wynik już się nie zmieni, gospodarze dostali w końcówce kolejny rzut karny.
Tym razem Koulibaly faulował Fodena, a "jedenastkę" na gola zamienił Mahrez. Tym samym Manchester City wygrał z Chelsea aż 4:0 i awansował do 4. rundy Pucharu Anglii. W niej może zmierzyć się z Arsenalem.
Maciej Pietrasik08 Jan 2023 · 19:21