Manchester City. Fatalne pudło Kevina De Bruyne. Z rzutu karnego nie trafił nawet w bramkę [WIDEO]

Kevin De Bruyne był antybohaterem pierwszej połowy meczu Manchesteru City z Liverpoolem. Belg spudłował z rzutu karnego.
Gwiazdor Manchesteru City podszedł do piłki w 42. minucie. Zupełnie zmylił Alissona, który rzucił się w złą stroną, ale nie trafił w bramkę. Piłka po jego strzale przetoczyła się obok słupka.
Poprzednim piłkarzem, który w Premier League nie trafił z rzutu karnego nawet w bramkę, był Ryiad Mahrez. Algierczyk chybił dwa lata temu w meczu z... Liverpoolem.
Dla De Bruyne był to dopiero drugi niewykorzystany rzut karny w karierze. Pierwsze pudło zanotował w październiku 2016 roku w meczu Manchesteru City z Evertonem. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Belg ogółem w karierze strzelił siedem goli z rzutów karnych. Jednego z nich nawet w tym sezonie - w ten sposób wbił gola w meczu z Wolverhampton.
Marcin Karbowski08 Nov 2020 · 18:25
Źródło: Twitter