Manchester City. FC Barcelona osiągnęła porozumienie z Bernardo Silvą! Jedna przeszkoda na drodze do transferu

FC Barcelona osiągnęła porozumienie z Bernardo Silvą! Jedna przeszkoda na drodze do głośnego transferu
Matt Wilkinson / Focus Images / MB Media / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 31 Lip 2022 | 14:32
FC Barcelona osiągnęła porozumienie z Bernardo Silvą! Kataloński "Sport" przekonuje, że Portugalczyk zdecydował się na dołączenie do "Blaugrany", lecz hiszpański klub musi najpierw rozwiązać sytuację Frenkiego de Jonga.
Włodarze FC Barcelony planują dokonanie kolejnych wzmocnień podczas letniego okienka transferowego. Wiele wskazuje na to, że podopiecznym Xaviego może zostać Bernardo Silva.
Dalsza część tekstu pod wideo
O ewentualnej przeprowadzce piłkarza Manchesteru City spekulowano od kilku tygodni. Teraz kataloński "Sport" podaje, że Portugalczyk przystał na warunki zaproponowanego kontraktu.
Według prasy zawodnik i FC Barcelona osiągnęli pełne porozumienie. Na drodze do głośnego transferu stoi jednak jedna przeszkoda.
Zdaniem hiszpańskich mediów finalizacja transakcji nie będzie możliwa bez sprzedaży Frenkiego de Jonga. Sytuacja Holendra wciąż jest niejasna - w ostatnim czasie zaczęto mówić o możliwym złożeniu oferty przez Chelsea.
- Na ten moment nie wiem czy zostanie. Jest jeszcze czas i wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. W tej chwili jest częścią zespołu, tak jak wszyscy, którzy są tutaj - tłumaczył Xavi, zapytany o transfer wychowanka Ajaksu.
- Wystawianie go na pozycji stopera nie jest sygnałem, że chcę, aby odszedł. Nie potrzebuję robić czegoś takiego, ponieważ potrafię rozmawiać z piłkarzem bezpośrednio twarzą w twarz - wyjaśniał.
Transfer Bernardo Silvy będzie jeszcze droższy niż sprowadzenie Roberta Lewandowskiego. Według angielskich mediów ostateczna kwota transakcji związanej z graczem Manchesteru City może wynieść nawet 80 milionów.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Sport

Dyskusja 53