Manchester City lepszy od Chelsea w hicie Premier League! Gabriel Jesus bohaterem na Stamford Bridge [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 25 wrz 2021 | 15:24
Manchester City wygrał 1:0 z Chelsea w hicie 6. kolejki angielskiej Premier League. Jedynego gola strzelił w 53. minucie Gabriel Jesus. Gdyby obrońcy tytułu byli skuteczniejsi, mogli wygrać na Stamford Bridge zdecydowanie wyżej.
Pierwsza połowa hitu Premier League zdecydowanie rozczarowała. "The Blues" przez długi czas byli zamknięci na własnej połowie boiska, lecz podopieczni Pepa Guardioli nie potrafili przełożyć optycznej przewagi na sytuacje bramkowe.
Jeszcze przed przerwą Thomas Tuchel zmuszony był też do dokonania pierwszej zmiany. Za kontuzjowanego Reece'a Jamesa na murawie pojawił się Thiago Silva. W 34. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Chelsea. Przed stratą gola "The Blues" uchroniły dwie interwencje Jorginho.
Po raz pierwszy pod wodzą obecnego szkoleniowca londyńczycy nie oddali na Stamford Bridge ani jednego celnego strzału w pierwszej połowie. Manchester City miał tylko jedno uderzenie w światło bramki. Zdecydowanie więcej działo się natomiast po przerwie.
W 53. minucie wynik otworzył Gabriel Jesus. Piłka trafiła do Brazylijczyka nieco przypadkowo - po strzale Joao Cancelo. Napastnik "The Citizens" mimo obecności kilku rywali obrócił się w kierunku bramki i oddał strzał, a futbolówka po rykoszecie zatrzepotała w siatce.
Niewiele brakowało, aby mistrzowie Anglii błyskawicznie podwyższyli rezultat. Najpierw po strzale Jacka Grealisha znakomicie interweniował jednak Mendy, a kilka minut później Thiago Silva wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Jesusa.
W odpowiedzi do siatki trafiła też Chelsea, ale Kai Havertz, który wyłożył piłkę do Romelu Lukaku, znajdował się na wyraźnym spalonym. W 71. minucie Mateo Kovacicia w ostatniej chwili zablokował za to Ruben Dias.
Ostatecznie wynik do końca spotkania już się nie zmienił, choć niewiele brakowało, aby "The Citizens" raz jeszcze trafili do siatki. Po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne z rzutu wolnego minimalnie pomylił się Aymeric Laporte. Mendy powstrzymał natomiast będącego w znakomitej sytuacji Grealisha.
Dzięki wygranej Manchester City zrównał się punktami z dzisiejszym rywalem i awansował na pierwsze miejsce w tabeli - ex aequo z Liverpoolem, który zmierzy się dziś z Brentford. Tyle samo "oczek" oprócz Chelsea ma również Manchester United.
0 - 1
25 wrz 2021 | 13:30 (zakończony)

Przebieg meczu

63'
(anulowano)
76'
R. Loftus-Cheek
80'
(K. De Bruyne)
86'

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 48

25 wrz 2021 | 15:26
0
City praktycznie cały mecz pod kontrolą.
0
Patrząc na statystyki Chelsea niestety w tym meczu nie istniała,zasłużone zwycięstwo City.
0
Co tu dużo gadać, City zdecydowanie lepsze i zasłużone zwycięstwo. Środek pola Chelsea dzisiaj bardzo słabo.. szkoda ze Mount był niedostępny, Werner by lepiej wyglądał jako Joker
25 wrz 2021 | 15:28
0
City kontrolowało praktycznie cały mecz. Murowanie przez Chelsea niestety nie wystarczy by wygrać z City.
0
Chelsea dziś bardzo pasywna. W pierwszej połowie wręcz nie istnieli. Ruben MOTM. Zasłużone zwycięstwo City
25 wrz 2021 | 15:34
0
Najlepsza i nieprzewidywalna liga świata. Ten sezon będzie chyba najciekawszy od wielu wielu lat.
25 wrz 2021 | 15:46
Ciekawe jak z Liverpoolem będzie, ale może być podobny wynik i City spokojna, cierpliwa gra a LFC z kontry, i jak Dias będzie w formie będzie wam ciężko. a Klopp i Guardiola mają remis w starciach po 9.
0
Ciekawe jak z Liverpoolem będzie, ale może być podobny wynik i City spokojna, cierpliwa gra a LFC z kontry, i jak Dias będzie w formie będzie LFC ciężko. a Klopp i Guardiola mają remis w starciach po 9.
25 wrz 2021 | 17:22
0
Na Anfield raczej będzie odwrotnie. Tuchel dał ciała z parkowaniem busa w pierwszej połowie, i za to zapłacił.
25 wrz 2021 | 17:29
0
Tuchel wygrał już nim kilka razy dziwne z tym autobusem, przestraszył się, albo wie, że City takie mocne. Jak ta druga opcja, to i na Anfield będzie duże posiadanie i gra o zwycięstwo do ostatniej minuty.
25 wrz 2021 | 17:38
0
Pep nie wywiózł jeszcze kompletu punktów z Anfield, i mam nadzieję na podtrzymanie tej passy ;)
25 wrz 2021 | 19:21
0
@mrskee Manchester City za Guardioli już raz wywiózł komplet punktów z Anfield w Lidze Angielskiej. To się zdarzyło nawet w tym roku, ale w ubiegłym sezonie. Manchester City rozniósł i zdemolował wtedy Liverpool na Anfield 4-1.
25 wrz 2021 | 20:30
0
Faktycznie, moje przeoczenie, musiałem wyrzucić to z pamięci heh
25 wrz 2021 | 19:25
0
@mrskee Jako kibic Manchesteru City muszę jednak przyznać, że Liverpool był zawsze skomplikowanym przeciwnikiem dla Manchesteru City na Anfield i Manchester City potrzebował 17 lat żeby ponownie odnieść zwycięstwo z Liverpoolem na Anfield.
0
City postawilo dzis Chelsea wlasne warunki. Pierwsza polowa bardzo slaba. Gra zaczela sie dopiero po bramce dla City.
25 wrz 2021 | 15:32
0
No Chelsea nie miała nic do powiedzenia
25 wrz 2021 | 18:24
Bravo Tuchel, pierwszy raz cos sie Niemcowi zawiesilo w glowie, 8 obroncow na boisku plus Werner czyli 9 graczy ktorzy sa od zadan defensywnych, i Lukaku :)
takie patologii w zyciu bym sie nie spodziewal,.. oprocz Alonso nikt nie potrafi w tym skladzie zagrac dlugiej pilki do Lukaku,.. jako kibic CFC powiem krotko, wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd za wystawienie takiego skladu,. zero strzalow na bramke,. i Loftus Chek pierwszy raz na boisku w tym sezonie, no forme lapal na lawce przeciez :)) mam nadzieje ze to tylko jeden Error Tuchela z ktorego wyciagnie wnioski, gratulacje City, zasluzona wygrana!
0
Bravo Tuchel, pierwszy raz cos sie Niemcowi zawiesilo w glowie, 8 obroncow na boisku plus Werner czyli 9 graczy ktorzy sa od zadan defensywnych,z GK to 10 obroncow i Lukaku :)
takiej patologii w zyciu bym sie nie spodziewal,.. oprocz Alonso nikt nie potrafi w tym skladzie zagrac dlugiej pilki do Lukaku,.. jako kibic CFC powiem krotko, wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd za wystawienie takiego skladu,. zero strzalow na bramke,. i Loftus Chek pierwszy raz na boisku w tym sezonie, no forme lapal na lawce przeciez :)) mam nadzieje ze to tylko jeden Error Tuchela z ktorego wyciagnie wnioski, gratulacje City, zasluzona wygrana!
25 wrz 2021 | 15:40
0
Ależ dzisiaj piękny dzień, przegrana dwóch najbardziej przehypowanych ekip już na samym początku kolejki.
25 wrz 2021 | 15:36
0
Szkoda ;( Chelsea bezradna . Po 1 polowie miałem wrażenie ze Tuchel gra na remis. Niestety 1 porażka po słabej grze . Mendy obronił 2 setki mega bramkarz. Gra na 2 napastników dziś nie zadziałało. To będzie ciekawy sezon w PL
25 wrz 2021 | 15:41
0
ale City pokazało pokazało moc ja dupia. Mogło równie dobrze być z 0:3. Mimo wszystko muszą być bardziej skuteczni bo to prędzej czy później się odbije.
25 wrz 2021 | 15:44
0
Tuchel przerżnął ten mecz na całej linii.
0
Jestem z siebie dumny obstawialem 1-0 dla City
25 wrz 2021 | 15:33
0
Brawo City świetny mecz tylko skuteczność do poprawy ten Jesus ok bramkę strzelił ale skuteczność u niego jest koszmarna tak samo Grealish świetny De Bruyne, świetny Dias praktycznie bezbłędną gra w obronie.Brawo City! Ładna spokojna ,cierpliwa gra bez podpałki.
0
Manchester City jest najsilniejszy i najwspanialszy na świecie. Jestem dumny, że kibicuję Manchesterowi City i sprawia mi to ogromną satysfakcję.
25 wrz 2021 | 15:48
0
Ja tak samo, Allez City!
25 wrz 2021 | 19:33
0
To przyjemność spotkać kogoś kto kibicuje Manchesterowi City. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.🙂
26 wrz 2021 | 12:19
0
Dziękuję, ja tobie również.
25 wrz 2021 | 15:50
0
Świetny mecz! Po tak słabym meczu z Southampton,nie spodziewałem się takiego przebiegu,myślałem że Chelsea będzie kontrolować mecz i poprostu wygra,miłe zaskoczenie.
Lecimy dalej!!
0
Mendy pokazał Kepie, kto jest numerem 1 w bramce. Gdyby nie on i Silva, Chelsea dostałaby 3-0. City rozklepało The Blues.
25 wrz 2021 | 16:02
0
To, że Mendy jest numerem 1 to nie znaczy, że Kepa się nie liczy. W ostatnim meczu w Pucharze Ligi z Aston Villą też miał swój wkład w wygraną.
0
Tu na pewno 4 zespoły(City, United, Chelsea, Liverpool- kolejność przypadkowa) do końca będą się biły o mistrza. Będzie bardzo ciekawy sezon.