Manchester City lepszy od Chelsea w hicie Premier League! Gabriel Jesus bohaterem na Stamford Bridge [WIDEO]

Screen z TV
Manchester City wygrał 1:0 z Chelsea w hicie 6. kolejki angielskiej Premier League. Jedynego gola strzelił w 53. minucie Gabriel Jesus. Gdyby obrońcy tytułu byli skuteczniejsi, mogli wygrać na Stamford Bridge zdecydowanie wyżej.
Pierwsza połowa hitu Premier League zdecydowanie rozczarowała. "The Blues" przez długi czas byli zamknięci na własnej połowie boiska, lecz podopieczni Pepa Guardioli nie potrafili przełożyć optycznej przewagi na sytuacje bramkowe.
Jeszcze przed przerwą Thomas Tuchel zmuszony był też do dokonania pierwszej zmiany. Za kontuzjowanego Reece'a Jamesa na murawie pojawił się Thiago Silva. W 34. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Chelsea. Przed stratą gola "The Blues" uchroniły dwie interwencje Jorginho.
Po raz pierwszy pod wodzą obecnego szkoleniowca londyńczycy nie oddali na Stamford Bridge ani jednego celnego strzału w pierwszej połowie. Manchester City miał tylko jedno uderzenie w światło bramki. Zdecydowanie więcej działo się natomiast po przerwie.
W 53. minucie wynik otworzył Gabriel Jesus. Piłka trafiła do Brazylijczyka nieco przypadkowo - po strzale Joao Cancelo. Napastnik "The Citizens" mimo obecności kilku rywali obrócił się w kierunku bramki i oddał strzał, a futbolówka po rykoszecie zatrzepotała w siatce.
Niewiele brakowało, aby mistrzowie Anglii błyskawicznie podwyższyli rezultat. Najpierw po strzale Jacka Grealisha znakomicie interweniował jednak Mendy, a kilka minut później Thiago Silva wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Jesusa.
W odpowiedzi do siatki trafiła też Chelsea, ale Kai Havertz, który wyłożył piłkę do Romelu Lukaku, znajdował się na wyraźnym spalonym. W 71. minucie Mateo Kovacicia w ostatniej chwili zablokował za to Ruben Dias.
Ostatecznie wynik do końca spotkania już się nie zmienił, choć niewiele brakowało, aby "The Citizens" raz jeszcze trafili do siatki. Po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne z rzutu wolnego minimalnie pomylił się Aymeric Laporte. Mendy powstrzymał natomiast będącego w znakomitej sytuacji Grealisha.
Dzięki wygranej Manchester City zrównał się punktami z dzisiejszym rywalem i awansował na pierwsze miejsce w tabeli - ex aequo z Liverpoolem, który zmierzy się dziś z Brentford. Tyle samo "oczek" oprócz Chelsea ma również Manchester United.
Maciej Pietrasik25 Sep 2021 · 15:24