Manchester City na kolanach! Olympique Lyon wygrywa z drużyną Pepa Guardioli 3:1 [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Baranowski 15 sie 2020 | 22:52
Olympique Lyon sensacyjnie pokonał Manchester City 3:1, awansując do półfinału Ligi Mistrzów!
Zdecydowani faworyci tego spotkania zaczęli to spotkanie lepiej i już w trzeciej minucie mogli prowadzić. Raheem Sterling nie zdołał jednak dobrze podać do Jesusa i zamiast gola "Obywatele" zyskali tylko rzut rożny. Dwie minuty później doszło do kuriozalnej sytuacji pod bramką City, kiedy Kyle Walker zgrywał piłkę klatką piersiową, a bramkarz wicemistrzów Anglii miał pewne problemy z jej złapaniem.
Dopiero w dziesiątej minucie padł pierwszy strzał na bramkę City, ale bez problemu obronił go Ederson. Przez moment inicjatywę przejęli gracze z Lyonu, którzy mieli swoje sytuacje, a ostatecznie przewaga zaowocowała golem Corneta w 24. minucie. Pomocnik dopadł do piłki zgrywanej przez Ekambiego i technicznym strzałem pokonał Edersona. VAR sprawdzał jeszcze tę sytuację pod kątem spalonego, ale ostatecznie bramka została uznana.
Gracze Guardioli wydawali się mocno oszołomieni i dopiero w 31. minucie zaliczyli groźne uderzenie na bramkę Lopesa, które jednak było efektem złego wybicia piłki przez bramkarza Lyonu. Do końca pierwszej połowy dwukrotnie próbował jeszcze De Bruyne, w końcówce strzelał Sterling, ale drużyna z Anglii nie potrafiła odpowiedzieć na trafienie przeciwnika i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Lyonu 1:0.
W drugiej połowie gracze City próbowali odrobić straty, ale przez długi czas nie udało im się stworzyć dobrej okazji do strzelenia bramki. W 54. minucie za Fernandinho wszedł Mahrez. W 66. minucie bliski zdobycia gola był De Bruyne, ale wyrównać udało się dopiero trzy minuty później. Wtedy piłkę w polu karnym otrzymał Sterling, zwiódł jednego z rywali i podał do De Bruyne, który precyzyjnym strzałem pokonał Lopesa.
Po wyrównaniu zawodnicy Manchesteru City próbowali szybko objąć prowadzenie, okazję miał Gabriel Jesus, ale jego strzał świetnie obronił Lopes. Tymczasem w 79. minucie Lyon niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Kontrę wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Moussa Dembele.
Jeszcze w 86. minucie idealną okazję do strzelenia gola miał Sterling, ale tragicznie przestrzelił. Co nie udało się Anglikowi zrobił Dembele, który ustalił wynik spotkania na 3:1.

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

0
....jeszcze zeby dzis Sevilla pokonala MU.... i angole wont z pucharow !!! Ale bym mial radosc z angielskich.... smieci !!!
16 sie 2020 | 16:38
0
Wyobraźcie sobie finał Lipsk-Lyon :D, ja jakiś randomowy mecz 1/8 LE
16 sie 2020 | 19:13
... sorry !!!... nie chce Ciebie obrazic ale kiepska masz... wyobraznie.
0
17 sie 2020 | 11:45
0
kiepską wyobraźnie? Jeżeli coś sobie wyobrażamy to raczej rzeczy niemożliwe a taka para jest właśnie mało prawdopodobna, no chyba, że według Ciebie PSG - Bayern jest czymś co można sobie tylko wyobrazić.
16 sie 2020 | 10:35
0
Co do niektórych tutaj: już pomijając to, że to tylko jeden sezon oraz wariacki sezon ze względu na ten wirus i wyciąganie wniosków, że francuska to bardzo silna liga jest pochopne i prymitywne bym powiedział to odpowiedzcie mi na pytanie: dlaczego oceniacie ligę na podstawie półfinału czy finału a nie np. 1/8 finału ? (angielska i hiszpańska - 4 zespoły, niemiecka i włoska - 3, francuska - 2. Bo wam pasuje do tezy ?
16 sie 2020 | 11:26
0
Francuskich było mniej, a jest ich teraz więcej. Czego tu nie rozumiesz?
16 sie 2020 | 13:23
0
Do 1/8 finału awansowały 4 drużyny z Anglii i Hiszpanii a tylko 2 z Francji, więc pl i ll są mocniejsze od ligue1. Gdzie tu jest błąd logiczny ? Powiedz mi.
16 sie 2020 | 13:49
0
Francja ma tyle na ile sobie zasłużyła w ciągu kilku lat, natomiast to pokazuje, że nie są aż tak słabi jak myślą inni. Mnie odpadnięcie drużyn Realu, Barcy i Atletico niezmiernie cieszy.
Użytkownik usunięty
16 sie 2020 | 09:05
0
16 sie 2020 | 16:20
0
Też zaczynam się zastanawiać, chyba każdy trener byłby w tedy na piedestale jakby miał taką ekipę, Xavi iniesta Messi eto ronaldinho alaves piqe puyol
16 sie 2020 | 08:19
0
Sterling jest baaardzo przereklamowany. Koszmarne pudło. Poza tym jestem przeszczęśliwy ze zwycięstwa Lyonu.
16 sie 2020 | 06:08
0
Ludzie ogarnijcie się. Jaki finał RB-Lyon?Bayern nie zalicza wpadek, jak odpada to po równym boju z równie mocnymi ekipami. PSG tez raczej nie odpada z byle kim, a Lipsk musi zaplacic frycowe. Nie będzie cudów, finał Bayern- PSG i wygrana Bayernu, który jest na to bardziej przygotowany. Paryż z tyłu przegra z presja, z przodu z własnym ego.
16 sie 2020 | 05:30
0
Moze padnie w końcu ten durny mit o wielkim Guardioli.... trafił na wybitne pokolenie w Barcelonie to mu poszło. Prawda jest taka, że do topki mu daleko. Bayern dostał jako najlepszy klub swiata i do finału ich nawet nie doprowadził. Ktoś powie że w PL srubuje rekordy... wydał miliard zeby pokonac wystający od kilku lat z kolan MU, pogrążony w kryzysie Arsenal, Chelsea w remoncie, Spurs bez doświadczenia. Przyszedł prawdziwy trener wziął LFC popracowal spokojnie i efekty zobaczcie w tabeli.... kur... wydać 500 baniek na obrońców i nie mieć obrony....
16 sie 2020 | 03:20
0
Murinho powiedział święte słowa że ta edycja ligi mistrzów to gra detali które decydują kto gra dalej a kto odpada (po za bayernem oczywiście)
16 sie 2020 | 02:04
0
Lyon zrobił kawał dobrej roboty przede wszystkim w obronie. Wspaniała współpraca, blokowanie strzałów, nikt nie mógł się przedrzeć w ich pole karne ani znaleźć miejsca do oddania uderzenia. Byli znakomicie przygotowani do tego spotkania.
16 sie 2020 | 00:05
0
Teraz Lewy walnie Lyonowi hat-tricka, a potem poprawi Lipskowi. Pięknie się to układa, aczkolwiek liczyłem, że jurne chłopy Flicka zgwałcą City tak mocno, że szejki uciekną z tego zacnego miasta i Obywatele wrócą tam, gdzie ich miejsce, czyli do środka tabeli. No ale nie ma tego złego. Pep się wypalił, teraz pewnie przejmie kolejnego samograja, a to arabskie łajno może sobie weźmie Setiena, przyjnamniej będzie miał gdzie krowy paść. Manchester jest tylko jeden.
16 sie 2020 | 00:13
0
Jest mi wstyd za to że jestes polakiem, serio.
Jest mi wstyd za to że wysrała cie jakaś szlora i cie wychowała na takiego debila, serio.
16 sie 2020 | 00:34
0
Wstyd to dopiero będzie jak twojej matce powiem, jak się wyraża jej bachor. Chociaż pewnie o tej porze już zachlana leży, bo 500+ niedawno przyszło.
16 sie 2020 | 07:19
0
No prosze jak wiesz kiedy przychodzi jedyny zasiłek twojej macochy
15 sie 2020 | 23:52
0
Czas już chyba dać sobie spokój z Guardiolą. Tak jak Messi mnie nigdy nie przekona do siebie bo pod presją nie ma chłopa, tak Guardiola to dla mnie trener niereformowalny od zawsze. Pamiętam jak tu się kilka lat temu wykłócałem z wami na temat wyższości Guardioli nad Mourinho i odwrotnie. I wszystkie trzy o Guardioli z wtedy mógłbym spokojnie powtórzyć teraz. Może i Guardiola pod względem ligowym to megafachowiec ( choć w ciut słabszych klubach a nie tych najbogatszych w lidze jego pomysł mógłby nie przejść), ale pod kontem turniejowym to głupi cap. Powtarzam wam już po raz 37 "puchary zdobywa się solidną obroną" a tego elementu on nie umie wytrenować, nie zna się na tym. W lidze wygrywa bo jest tam za mało zespołów mogących przeciwstawić się takiej ofensywie, natomiast w LM jak ktoś cokolwiek wie o bronieniu lub ma szczęście to kontrami go od razu eliminuje. W LM to było skuteczne góra przez 3 lata póki nikt się nie połapał bo to było coś nowego w piłce. Teraz on odpada nawet nie pochowo i nie przez przypadek tylko za każdym razem tak samo. Na drużynę Guardioli w zasadzie wystarczy przechwyt w środku pola i góra 3 podania. Ile razy już tak było? Nawet w tym sezonie. Zobaczcie bramki jakie tracili dziś, jak przegrali półfinał z Arsenalem w FA Cup, jak ich rozpieprzyły Wilki w lidze, jak przegrywał z United, jak go wychylał Mourinho itd. Zawsze identyczny scenariusz akcji. A Guardiola za Chiny ludowe nie ma pomysłu jak się na to przygotować. Do tego jeszcze dzisiaj dwóch paralityków w ataku (Sterling i Jezus Maria Czartoryski) i moje ulubione dopełnienie każdej drużyny czyli "bramkarz świetnie grający nogami" czytaj bramkarz mający problem z grą rękami, grający ryzykownie, któremu często zdarza się zagrać do przeciwnika lub okrasić swój występ efektownym wyjściem nie w tempo lub bez potrzeby i takie są wtedy efekty.
15 sie 2020 | 23:47
0
Real out, Liverpool out, Juve out, Atletico out, Barca out, City out....W finale dwie niemieckie i dwie francuskie drużyny. Oby nie, ale jak PSG i LYON zagrają w finale to francuzi cos czuje dziwnym trafem zmienia zdanie w sprawie Złotej Piłki.
15 sie 2020 | 23:46
0
Poprzednia edycja LM potrafiła nieźle zaskoczyć. Niesamowite comebacki, zwroty akcji, odrabianie niemożliwych strat do odrobienia i myślałem, że taka edycja się prędko nie powtórzy, ale ta edycja chyba zaskakuje jeszcze bardziej. Jeśli ktoś tuż przed wznowieniem rozgrywek powiedziałby, że do półfinałów dotrą OL Lyon i Rb Lipsk, pokonując po drodze takie drużyny jak Tottenham, Juventus, Atletico i Man City to pewnie zostałby wyśmiany. Na pewno obecna forma rozgrywania turnieju miała na to wpływ, niemniej jednak szacunek dla tych klubów za to co zrobiły.
15 sie 2020 | 23:41
0
Pepe smerf to się nadaje do tarcia chrzanu. Dostać 500mln euro na transfery i dostac baty od umowmy się europejskiego średniaka. Bo w takich kategoriach należy mówić o Lyonie. Brawo. Miec samograja i nie umieć ich odpowiednio ustawić na boisku. Jak ktoś już tutaj powiedział. Niech Guardiola obejmnie np takie Norwich City i wygra ligę to wtedy powiem, że jest to geniusz trenerski.
16 sie 2020 | 03:22
0
na tym etapie gry nie ma średnich drużyn( po za Barceloną oczywiście)
16 sie 2020 | 05:34
0
Nie. Nie. Nie. Nie ma średnich ale sa słabe.
0
Guardiola zapraszamy do Barcelony może razem nam się uda wygrać tą lige mistrzów :D Chyba nikt się nie spodziewał takich par. Co roku to większe niespodzianki.
15 sie 2020 | 23:34
0
Niemcy zrobią Francuzom rok 1940, zarówno we wtorek jak i w środę
16 sie 2020 | 05:47
0
Jesli gdzieś ma być niespodzianka to raczej zrobi ją Lyon. Pytanie czy będzie francuski final w roku bez ZP, czy wygra faktycznie najlepszy Bayern.
15 sie 2020 | 23:33
0
Ten klub nic nigdy nie osiągnie. Kolos zbudowany na glinianych nogach. Ostatnie ich mistrzostwa to takie granie na fali entuzjazmu. Potem wszystko wraca do normy. Mam nadzieję, że szejkowie wkrótce opuszczą "niebieską stronę Manchesteru" i druzyna zacznie bronić się przed spadkiem ligi, aż w końcu wróci tam gdzie ich miejsce czyli srodek tabeli championship.
0
Piekny zestaw w półfinałach. Dwie drużyny z wysmiewanych lig tj francuskiej i niemieckiej. Osobiście życzę Lewemu zdobycia w końcu LM ale bardziej romantyczne byłoby zwycięstwo Lipska lub Lyonu. Wspaniala edycja LM. Czekam na półfinały