Manchester City pewnie pokonał Newport County i zagra w kolejnej rundzie Pucharu Anglii

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Newport County AFC uległ u siebie Manchesterowi City 1:4 (0:0) w ostatnim sobotnim meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Anglii.
Na Rodney Parade prowadzenie "The Citizens" zapewnił mocnym uderzeniem z ostrego kąta w długi róg Niemiec Leroy Sane. Kwadrans przed końcem podwyższył płaskim strzałem sprzed linii pola karnego Philip Foden, który wcześniej minął na połowie gospodarzy dwóch rywali.
Minutę przed końcem kontaktową bramkę uzyskał sprytnym lobem Irlandczyk Padraig Amond, ale niespełna 60 sekund później skutecznie odpowiedział Foden, po raz drugi po indywidualnej akcji. Awans podopiecznych Josepa Guardioli przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry uderzeniem z ostrego kąta Algierczyk Riyad Mahrez.
Wcześniej awans do ćwierćfinałów wywalczyły również Watford FC, Brighton & Hove Albion FC oraz Millwall FC.
Pozostałe spotkania tej fazy zmagań zaplanowano w niedzielę i poniedziałek, kiedy to w szlagierze Chelsea Londyn podejmie u siebie Manchester United.