Manchester City pierwszym finalistą Ligi Mistrzów! Piłkarze PSG pokazali swoją ciemną stronę [WIDEO]

Manchester City zameldował się w finale Ligi Mistrzów! "The Citizens" we wtorkowy wieczór na własnym boisku wygrali z PSG 2:0 (1:0). Dublet ustrzelił Riyad Mahrez.
W pierwszym starciu obu drużyn w Paryżu górą byli podopieczni Pepa Guardioli. Wygrali 2:1 i mogli z dużym komfortem przystąpić do rewanżu. Dzisiejszy pojedynek w Manchesterze rozgrywany był w trudnych warunkach. Pogoda zaskoczyła organizatorów - choć mamy początek maja, to na murawie zalegał śnieg.
W pierwszych minutach starcia inicjatywę starali się przejąć paryżanie. W 8. minucie sędzia Bjorn Kuipers podyktował dla nich rzut karny. Arbiter zdecydował się jednak skorzystać z systemu VAR i zmienił decyzję. Powtórki jasno pokazały, że Zinczenko nie zagrał piłki ręką.
Po chwili nerwów przyszła odpowiedź ze strony "The Citizens". Akcję długimi, kapitalnym podaniem rozpoczął Ederson. Piłka trafiła pod nogi Zinczenki, ten zagrał do De Bruyne. Strzał Belga został zablokowany, ale do futbolówki dopadł Mahrez. 30-latek pewnym strzałem pokonał Navasa.
Piłkarze PSG znaleźli się pod ścianą. Potrzebowali dwóch bramek, by doprowadzić do dogrywki. Ofensywę przyjezdnych starał się rozruszać Neymar. W 17. minucie centymetry dzieliły przyjezdnych od wyrównania. Marquinhos wygrał pojedynek główkowy w polu karnym, ale trafił tylko w poprzeczkę.
Po chwili szansę miał Di Maria, który przejął piłkę na połowie rywala i uderzył na bramkę opuszczoną przez Edersona. Próba Argentyńczyka minimalnie minęła słupek.
Do przerwy było więc 1:0. Na początku drugiej połowy sytuację sam na sam zmarnował Foden, jednak po chwili sędzia wskazał pozycję spaloną. Paryżanie musieli odrabiać straty, ale solowe rajdy Neymara nie przyniosły efektu.
Ostatecznie piłkarze PSG nie byli w stanie nic zdziałać. Na boisku nawet na chwilę nie pojawił się Kylian Mbappe, który zmaga się z kontuzją łydki. Za to w 63. minucie gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę. Szybki atak wyprowadził Foden, który zagrał wzdłuż bramki, a Mahrez z zimną krwią z bliska dopełnił formalności.
W końcówce piłkarze PSG pokazali swoją ciemną stronę. Przyjezdnym nie układała się gra i puściły nerwy. Z boiska po czerwonej kartce wyleciał Di Maria. Argentyńczyk zachował się po prostu bezmyślnie.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0. Przewagę gospodarzy mógł jeszcze powiększyć Foden. Anglik trafił jednak tylko w słupek bramki strzeżonej przez Navasa.
Finał LM w sezonie 2020/21 odbędzie się 29 maja w Stambule. Kto dołączy do "The Citizens"? W środowy wieczór powalczą o to drużyny Chelsea i Realu Madryt.
Daniel Makarewicz04 May 2021 · 22:54