Manchester City rozbił Liverpool! Popisowe akcje mistrzów Anglii [WIDEO]

Manchester City pewnie pokonał Liverpool w hicie Premier League. Mistrzowie Anglii wygrali 4:1.
Liverpool objął prowadzenie w 17. minucie. Alexander-Arnold zagrał z głębi pola do wychodzącego na wolną pozycję Joty. Portugalczyk źle zabrał się z piłką, ale zdołał wyłożyć ją Salahowi. Egipcjanin bez zastanowienia trafił do bramki. Wydawało się, że w tej akcji Jota mógł znajdować się na spalonym. Powtórki pokazały jednak, że obrońcy Manchesteru City nieskutecznie zastosowali pułapkę ofsajdową.
Gospodarze mogli odpowiedzieć po czterech minutach. Po składnej akcji De Bruyne zagrał przed bramkę, ale Guendogan nie trafił czysto w piłkę. Nie doszedł do niej też Alvarez. Po chwili nad poprzeczką uderzył Mahrez.
Ataki Manchesteru City przyniosły efekt w 28. minucie. Po koronkowej akcji z bliska do bramki trafił Alvarez.
Gra do końca pierwszej połowy była intensywna. Nie brakowało nerwowych momentów. Piłkarze Liverpoolu domagali się wyrzucenia Rodriego, który w krótkim czasie popełnił dwa faule taktyczne. Tylko za jeden z nich dostał żółtą kartkę.
Początek drugiej połowy był piorunujący w wykonaniu City. Już w pierwszej minucie po przerwie Alvarez zagrał z głębi pola do Mahreza, ten wyłożył piłkę De Bruyne, który z kilku metrów trafił do siatki.
W 53. minucie Liverpool leżał na deskach. Po kolejnej koronkowej akcji do pozycji strzeleckiej doszedł Alvarez, ale jego uderzenie zablokował Alexander-Arnold. Piłka spadła pod nogi Guengodana, który zapakował ją do siatki.
Manchester szukał kolejnych trafień. Po godzinie gry Alisson Becker zatrzymał Jacka Grealisha w polu karnym. W 68. minucie Juergen Klopp przeprowadził potrójną zmianę, próbując zareagować na niekorzystne wydarzenia. Na murawie pojawili się Darwin Nunez, Roberto Firmino i Kostas Tsimikas.
Roszady nie wpłynęły jednak pozytywnie na grę "The Reds". W 74. minucie Jack Grealish zdobył czwartą bramkę dla City.
Manchester wygrał i nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli. Strata do liderującego Arsenalu wynosi pięć punktów, przy czym "Kanonierzy" mają do rozegrania jeszcze mecz w tej kolejce. Rywalami "The Gunners" będzie Leeds United.
Adam Kłos01 Apr 2023 · 15:25