Manchester City rozgromił Burnley. Hat-trick Riyada Mahreza [WIDEO]

Goran Jakus / Shutterstock.com
Manchester City nie dał żadnych szans Burnley. Piłkarze Pepa Guardioli rozbili rywala aż 5:0.
Manchester City w tym sezonie Premier League miał duże problemy ze zdobywaniem bramek. W ośmiu poprzednich meczach strzelił zaledwie dziesięć goli. Teraz znacząco podreperował ten dorobek.
Zwycięzca był już znany po pierwszej połowie. Jej bohaterem był Riyad Mahrez, który strzelił dwa gole. Za pierwszym razem Algierczyk wykorzystał sytuację sam na sam, za drugim - łatwo ograł obrońców i efektownie zakręcił piłkę do siatki.
Na przerwę gospodarze schodzili przy prowadzeniu 3:0. W końcówce pierwszej połowy do siatki trafił Mendy.
Po przerwie Manchester City strzelił jeszcze dwa gole. W 67. minucie do bramki trafił Ferran Torres. Chwilę później hat-tricka skompletował Mahrez.
Niewiele brakowało, a gospodarze wygraliby 6:0. Dosłownie niewiele, bo gol Gabriela Jesusa został anulowany ze względu na minimalnego spalonego.
Manchester City po dziewięciu meczach ma na koncie piętnaście punktów i wciąż plasuje się w środku tabeli. Burnley jest siedemnaste.
Marcin Karbowski28 Nov 2020 · 17:51