Manchester City w finale FA Cup! Hat-trick Riyada Mahreza, "Obywatele" w grze o potrójną koronę [WIDEO]

Manchester City wywalczył awans do finału FA Cup. Ekipa Pepa Guardioli pokonała Sheffield United 3:0.
Zespół z Championship odważnie rozpoczął ten mecz. W 16. minucie Stefan Ortega musiał zatrzymać uderzenie Jacka Robinsona. Bramkarz City poradził sobie również z próbą Ilimana Ndiaye.
W kolejnej akcji Riyad Mahrez w swoim stylu zszedł na lewą nogę. Algierczyk szukał strzału na dalszy słupek, ale minimalnie chybił. Po dwóch kwadransach Wesley Foderingham obronił uderzenie Bernardo Silvy.
W 41. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru City po faulu na Silvie. Do piłki nie podszedł Erling Haaland, który kilka dni spudłował z jedenastu metrów przeciwko Bayernowi Monachium. Karnego na gola zamienił za to Riyad Mahrez.
Do przerwy Manchester City prowadził 1:0. Druga połowa stanowiła prawdziwy popis Mahreza. Algierczyk w 61. i 66. minucie trafił do siatki, kompletując hat-tricka.
Bezpieczne prowadzenie skłoniło Guardiolę do postawienia na rezerwowych. Na boisku pojawili się Cole Palmer, Phil Foden, Kalvin Phillips i Rico Lewis.
W 89. minucie Julian Alvarez dostał dobre podanie od Fodena, po czym oddał niecelny strzał. W doliczonym czasie chybił również Cole Palmer. Wynik meczu już nie uległ zmianie.
Manchester wygrał 3:0 i awansował do finału. Tam zagra ze zwycięzcą spotkania Brighton - Manchester United. "Obywatele" wciąż mają szansę na potrójną koronę, ponieważ znajdują się już w półfinale Ligi Mistrzów, a w Premier League zajmują drugie miejsce ze stratą pięciu punktów do Arsenalu. Warto dodać, że w lidze podopieczni Guardioli mają do rozegrania dwa mecze zaległe.
Adam Kłos22 Apr 2023 · 19:37