Manchester City wygrał Puchar Ligi Angielskiej! Tottenham FC nie zatrzymał "Obywateli" [WIDEO]

Manchester City wygrał Puchar Ligi Angielskiej! Tottenham nie zatrzymał "Obywateli" [WIDEO]
Manchester City wygrał Carabao Cup. W finale Pucharu Ligi Angielskiej "Obywatele" pokonali Tottenham 1:0.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego spotkania.
Od samego początku City zdominowało swoich rywali. Ekipa z Londynu skupiła się na defensywie i powstrzymywaniu kolejnych ataków "Obywateli". Pierwszą dogodną szansę do strzelenia gola miał Raheem Sterling. W 14. minucie skrzydłowy oddał strzał z odległości kilku metrów od bramki Hugo Llorisa, ale uderzenie zablokował Eric Dier.
W 26. minucie kibice Manchesteru znów mogli mówić o wielkim pechu. Phil Foden zdecydował się na mocne uderzenie, które odbiło się od Toby'ego Alderweirelda, później trafiło w słupek, ale ostatecznie nie wylądowało w siatce. Strzały Riyada Mahreza i Joao Cancelo również nie znalazły drogi do celu. Do przerwy było 0:0.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż to Manchester City próbował za wszelką cenę zdobyć bramkę. W 55. minucie Sterling wpadł w pole karne, nie dał sobie odebrać piłki, ale oddał bardzo niecelny strzał. Później okazje marnowali jeszcze Ilkay Guendogan i Mahrez.
W końcu sprawy w swoje ręce wziął Aymeric Laporte. W 82. minucie Francuz wykorzystał wrzutkę Kevina de Bruyne z rzutu wolnego.
W doliczonym czasie gry do siatki trafił Riyad Mahrez, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Wynik spotkania już się nie zmienił. Zespół z Manchesteru wygrał 1:0 i po raz czwarty z rzędu zgarnął Puchar Ligi Angielskiej