Manchester City zmiażdżył Liverpool! Stary mistrz pokonał nowego [WIDEO]

Manchester City nie dał szans Liverpoolowi w meczu 32. kolejki Premier League. Hitowe starcie zakończyło się wynikiem 4:0 (3:0).
Liverpool w minionym tygodniu świętował zdobycie mistrzowskiego tytułu. Dziś "The Reds" zawitali na boisko drużyny, która ustępuje z tronu Premier League. W tym prestiżowym pojedynku górą był Manchester City, a podopieczni Jurgena Kloppa nie mieli za dużo do powiedzenia.
Już po 120 sekundach gry do siatki rywali trafił Gabriel Jesus. Sędzia gola jednak nie uznał, ponieważ brazylijski piłkarz znajdował się na pozycji spalonej. Z kolei w 19. minucie Salah uderzył po ziemi i trafił w słupek bramki Edersona.
W 25. minucie było już 1:0. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Sterlingu. Do piłki podszedł De Bruyne i pewnie pokonał Alissona.
Stracona bramka wyraźnie wybiła z rytmu graczy "The Reds". Za to gospodarze zadali kolejne dwa ciosy. Najpierw "The Citizens" wyprowadzili błyskawiczną kontrę - Foden znalazł w polu karnym Sterlinga, a ten nie zmarnował okazji.
W 45. minucie padła trzecia bramka dla Manchesteru City. Foden i De Bruyne rozklepali defensywę gości i po chwili pierwszy z nich trafił do siatki.
Po przerwie goście ruszyli do ataku. Mane był faulowany na linii pola karnego. Sędzia po analizie VAR podyktował jednak rzut wolny, a ze stałego fragmentu gry minimalnie pomylił się Alexander-Arnold.
W kolejnych minutach tempo gry wyraźnie spadło, ale Liverpool i tak dał się zaskoczyć. Manchester City znów przeprowadził szybki atak - De Bruyne zagrał do Sterlinga, a ten zdecydował się oddać strzał. Po drodze wślizgiem zagrał jeszcze Oxlade-Chamberlain i po chwili futbolówka ugrzęzła w siatce.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:0.
Daniel Makarewicz02 Jul 2020 · 23:10