Manchester United. Fatalna statystyka Edinsona Cavaniego. Nawet bramkarz Evertonu ma lepsze liczby od niego

Xinhua / PressFocus
Edinson Cavani nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Portal "WhoScored" wyliczył, że Urugwajczyk w bieżących rozgrywkach Premier League wykreował swoim kolegom zaledwie trzy sytuacje bramkowe.
Urugwajski napastnik pełni na Old Trafford coraz bardziej marginalną rolę. Snajper otrzymał szansę w 17 spotkaniach, ale przełożyły się one jedynie na 761 minut na boisku.
Wobec tak ograniczonego kredytu zaufania doświadczony zawodnik nie miały zbyt wielu okazji, by podreperować swój dorobek bramkowy w barwach Manchesteru United. W bieżącym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki, Cavani zdobył zaledwie dwie bramki i zanotował jedną asystę.
Słabego wrażenia nie zmienia nawet istotność strzelonych przez niego goli. Urugwajczyk strzelił gola na 2:0 z Tottenhamem, co przerwało napór Spurs oraz ukłuł Newcastle United, pomagając "Czerwonym Diabłom" w wywalczeniu remisu (1:1).
To jednak zbyt mało, by zadowolić kibiców drużyny z Old Trafford, tym bardziej, że Edinson Cavani coraz słabiej odnajduje się na boisku oraz w grze zespołowej. Świadczyć ma o tym statystyka dotycząca wykreowanych sytuacji bramkowych.
Zgodnie z wyliczeniami portalu "WhoScored" zawodnik Manchesteru United w tym sezonie Premier League stworzył swoim kolegom zaledwie trzy okazje do pokonania bramkarza rywali. To wynik gorszy niż ten, którym może pochwalić się między innymi Jordan Pickford, bramkarz Evertonu.
Przeciętna forma oraz 35 lat na karku sprawiają, że kibice "Czerwonych Diabłów" są coraz bardziej przekonane o słuszności decyzji klubowego zarządu, który postanowił nie przedłużać umowy z Urugwajczykiem. Obecny kontrakt byłego zawodnika PSG obowiązuje do 30 czerwca bieżącego roku.
Hubert Kowalczyk13 Apr 2022 · 20:46
Źródło: WhoScored