Manchester United. Kontrowersyjna reklama z udziałem Christiana Eriksena. Kibice są zszokowani. "Ohydne"

Kontrowersyjna reklama z udziałem Christiana Eriksena. Kibice są zszokowani. "Ohydne"
Craig Thomas / pressfocus
Christian Eriksen wziął udział w kampanii reklamowej. Fani uważają jednak, że jej przedmiot budzi kontrowersje wobec stanu zdrowia piłkarza.
W czerwcu 2021 roku sympatycy futbolu na całym świecie wstrzymali oddech. Podczas meczu Danii z Finlandią na mistrzostwach Europy Christian Eriksen upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem.
Dalsza część tekstu pod wideo
U pomocnika doszło do zatrzymania akcji serca. Zawodnik był reanimowany na murawie, gdzie przywrócono mu funkcje życiowe, a następniezostał przetransportowany do szpitala. Wszczepiono mu kardiowerter, dzięki czemu mógł kontynuować piłkarską karierę.
31-latek pauzował ponad pół roku. Musiał opuścić Inter, gdyż w Serie A obowiązuje zakaz występów piłkarzy z wszczepionymi defibrylatorami. Duńczykowi udało się jednak odbudować formę w Brentford, a od sezonu 2022/2023 występuje w Manchesterze United.
Choć pomocnik nie słynął z kontrowersyjnych zachowań, w ostatnim czasie naraził się opinii publicznej. Został bowiem ambasadorem marki napojów energetycznych State. Nie poleca się ich spożywać małoletnim oraz osobom z problemami kardiologicznymi.
Gracz już kilka lat temu został jednym z inwestorów w produkującej napoje duńskiej firmie. Mimo to ostatnie posunięcie wielokrotnego reprezentanta kraju wzbudziło w sieci wiele negatywnych komentarzy.
"Lepiej się poczuł, to i głupota ma się lepiej", "Zarabianie na ludzkim zdrowiu, ohydne" - to jedynie część krytycznych wobec Eriksena wpisów. Oprócz niego produkt reklamuje też tenisistka Caroline Wozniacki, na której internauci tak samo nie zostawili suchej nitki.
W tym sezonie Christian Eriksen zgromadził 19 występów w barwach Manchesteru United, w których strzelił gola i zanotował dwie asysty. Jego kontrakt z "Czerwonymi Diabłami" obowiązuje do 2025 roku.
Christian Eriksen (Manchester United)
Ryan Jenkinson / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler12 Feb · 15:38
Źródło: Twitter

Przeczytaj również