Manchester United kusił wielkimi pieniędzmi nowego napastnika. Piłkarz wybrał inną ofertę

Manchester United kusił wielkimi pieniędzmi nowego napastnika. Piłkarz wybrał inną ofertę
SOPA Images / SIPA / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 3 maj 2022 | 15:47
Manchester United szuka wzmocnień na kolejny sezon. Jak donosi portal "Sport1.de", "Czerwone Diabły" w ostatniej chwili próbowały wmieszać się w transfer Karima Adeyemiego. Piłkarz odrzucił jednak ich ofertę.
Obecny sezon jest dla ekipy z Old Trafford bardzo nieudany. Latem zespół ma czekać spora rewolucja, którą przeprowadzi nowy trener. Stanowisko po Ralfie Rangnicku przejmie Erik ten Hag.
Dalsza część tekstu pod wideo
To Holender w dużej mierze ma być odpowiedzialny za transfery. Wygląda na to, że chciał sprowadzić do nowej drużyny piłkarza, który uważany jest za wielki talent.
Mowa o Karimie Adeyemim, notującym znakomity sezon w barwach Red Bulla Salzburg. Niemiec wzbudził zainteresowanie wielu silniejszych zespołów i podjął decyzję ws. przyszłości.
Jego nowym klubem będzie Borussia Dortmund. Włodarze United starali się przekonać snajpera do zmiany zdania, kusząc go dużymi pieniędzmi. Oferowano mu 150 tysięcy funtów tygodniowo.
Finanse nie były jednak dla Adeyemiego najważniejsze i odrzucił tę ofertę. W najbliższych dniach podpisze on pięcioletni kontrakt z Borussią.
Co ważne, w umowie nie będzie żadnej klauzuli odstępnego. Oznacza to, że BVB będzie mogło zatrzymać piłkarza na dłużej, niż ma to miejsce choćby w przypadku Erlinga Haalanda.
Źródło: Sport1.de