Manchester United ma nowego trenera! Jest oficjalne potwierdzenie

Manchester United ma nowego trenera! Jest oficjalne potwierdzenie
CityPress24 / PressFocus
Autor: Daniel Makarewicz 29 lis 2021 | 12:42
Potwierdził się medialne doniesienia ws. przyszłości Ralfa Rangnicka. Dziś Manchester United poinformował o zatrudnieniu niemieckiego szkoleniowca.
"Czerwone Diabły" w pierwszej połowie sezonu nie spisywały się na miarę oczekiwań. Za słabe wyniki zespołu posadą zapłacił Ole Gunnar Solskjaer.
Dalsza część tekstu pod wideo
Włodarze klubu pożegnali się z Norwegiem i zaczęli intensywne poszukiwania nowego trenera. Drużynę w dwóch meczach poprowadził Michael Carrick, było to jednak doraźne rozwiązanie.
Już w zeszłym tygodniu dziennikarze sugerowali, że na Old Trafford zawita Ralf Rangnick. I rzeczywiście - dziś Manchester United w oficjalnym komunikacie poinformował o zatrudnieniu szkoleniowca.
Rangnick związał się z "Czerwonymi Diabłami" nietypową umową. Jako trener United ma pracować do końca obecnego sezonu. Później - przez kolejne dwa lata - będzie pełnił funkcję klubowego doradcy.
- Jestem podekscytowany dołączeniem do Manchesteru United. Skupiam się na tym, aby ten sezon był udany dla klubu. W drużynie jest pełno talentów, dostrzegam równowagę młodości i doświadczenia. Przez następne sześć miesięcy będą pomagał zawodnikom w uwolnieniu ich potencjału. Ponadto nie mogę się doczekać wspierania klubu na zasadzie konsultacji przy realizacji długoterminowych celów - oznajmił Niemiec.
Nie wiadomo, kiedy Rangnick zadebiutuje na ławce trenerskiej "Czerwonych Diabłów". Klub wciąż dopina formalności z wizą pracowniczą dla trenera.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Manchester United

Dyskusja 32