Manchester United nie sprostał wyzwaniu! Zwycięstwo w Lidze Europy ma smak połowicznego sukcesu [WIDEO]

Screen Twitter
Manchester United wygrał z Realem Sociead 1:0 (1:0). Zwycięstwo to jest jednak jedynie połowicznym sukcesem "Czerwonych Diabłów".
Czwartkowy mecz w Lidze Europy był niezwykle istotny dla Manchesteru United. W spotkaniu z Realem Sociead "Czerwone Diabły" walczyły o coś więcej niż trzy punkty.
Podopieczni Erika ten Haga chcieli wszak uniknąć konieczności rozgrywania dodatkowego spotkania w fazie pucharowej. Aby to osiągnąć musieli pokonać Hiszpanów przynajmniej dwiema bramkami.
W związku z tym od samego początku spotkania naciskali na drużynę gospodarzy. Już w 17. minucie ich ataku zakończyły się sukcesem - Cristiano Ronaldo podał do Alejandro Garancho, a ten pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Niedługo później młody zawodnik stanął przed kolejną szansę. Tym razem zawiodła go jednak skuteczność, bowiem piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.
W końcówce pierwszej połowy byliśmy zaś świadkami prawdziwej wymiany ciosów. Najpierw nie popisał się Cristiano Ronaldo, a w 44. minucie na głowie stanął David de Gea, który popisał się podwójną paradą i utrzymał skromną zaliczkę przyjezdnych. Interwencje Hiszpana zobaczycie TUTAJ.
Po zmianie stron sytuacja na boisku znacznie się uspokoiła. Chociaż "Czerwonym Diabłom" zależało na zwiększeniu przewagi, to nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Remiro.
Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i Manchester United wygrał 1:0. Tym samym Real Sociedad utrzymał pierwszą pozycję w tabeli, co oznacza, że Anglicy mogą trafić na jednego ze "spadkowiczów" Ligi Mistrzów.
Hubert Kowalczyk03 Nov 2022 · 20:41