Manchester United o krok od finału Pucharu Ligi! Debiutancki gol nowego snajpera "Czerwonych Diabłów" [WIDEO]

Manchester United jest już jedną nogą w finale Pucharu Ligi Angielskiej. "Czerwone Diabły" wygrały na wyjeździe z Nottingham Forest 3:0. Na listę strzelców wpisali się Marcus Rashford oraz Wout Weghorst oraz Bruno Fernandes. Dla Holendra był to debiutancki gol w nowym klubie.
W półfinałach Carabao Cup rywalizacja nie toczy się w jednym meczu, lecz o awansie decydują dwa spotkania. Podopieczni Erika ten Haga dzięki wyjazdowej wygranej są już jednak bardzo blisko gry o trofeum.
Na pierwszego gola w starciu z Nottingham Forest nie trzeba było długo czekać. Już w szóstej minucie prowadzenie "Czerwonym Diabłom" dał Marcus Rashford, który sam przebiegł z piłką ponad pół boiska.
Nieco ponad kwadrans później gospodarze chwilowo cieszyli się z wyrównania. Do siatki trafił bowiem Surridge, ale po analizie VAR tej bramki nie uznano ze względu na spalonego.
W 32. minucie znakomitej okazji na gola nie wykorzystał Antony. Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, lecz przegrał ten pojedynek. Skuteczniejszy był jego nowy klubowy kolega, Wout Weghorst.
Holender w 45. minucie dobił kolejny strzał Antony'ego. Tym razem bramkarz Forest odbił piłkę przed siebie, a Weghorst skorzystał z tej okazji, podwyższając prowadzenie "Czerwonych Diabłów".
W drugiej części spotkania podopieczni Erika ten Haga spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. W 54. minucie bliski szczęścia był Christian Eriksen, lecz Duńczyk trafił w poprzeczkę.
Tuż przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się jeszcze Bruno Fernandes, ustalając wynik spotkania na 3:0. Tym samym Manchester United odniósł wysokie zwycięstwo i jest o krok od finału Carabao Cup.
Maciej Pietrasik25 Jan 2023 · 22:51