Manchester United po kolejnych rozmowach ws. Frenkiego de Jonga. Jasne stanowisko FC Barcelony

Manchester United po kolejnych rozmowach ws. Frenkiego de Jonga. Jasne stanowisko FC Barcelony
Christian Bertrand/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 22 cze 2022 | 07:58
Manchester United chciałby tego lata sprowadzić do siebie Frenkiego de Jonga. Jak informuje Fabrizio Romano, we wtorek doszło do kolejnych rozmów między "Czerwonymi Diabłami" oraz FC Barceloną.
O transferze Holendra głośno jest od czasu zatrudnienia na Old Trafford Erika ten Haga. Szkoleniowiec doskonale zna pomocnika ze wspólnej pracy w Ajaksie Amsterdam i zdołał go podobno nakłonić do przyjęcia oferty z Anglii.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niedawno w mediach pojawiły się informacje o tym, ze De Jong uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu z Manchesterem United. Miałby on obowiązywać przez pięć lat. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Jak informuje Fabrizio Romano, we wtorek doszło do kolejnej tury rozmów między "Czerwonymi Diabłami" oraz FC Barceloną. Nie przyniosły one jednak przełomu, jeśli chodzi o sumę odstępnego.
"Blaugrana" zakomunikowała Anglikom, że nie zamierza sprzedawać De Jonga za mniej niż 86 milionów euro. Na dodatek chce mieć zagwarantowaną pełną sumę, a nie liczyć na opcjonalne bonusy.
Związane jest to rzecz jasna z przepisami Finansowego Fair Play La Liga. "Blaugrana" robi wszystko, aby było ją stać na letnie wzmocnienia. Priorytetem pozostaje kupno Roberta Lewandowskiego.
Radio "Onda Cero" podaje, że Manchester United oferuje obecnie 15 milionów euro mniej, niż chcą dostać wicemistrzowie Hiszpanii. Wynika z tego, iż propozycja Anglików opiewa na około 70 milionów euro.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fabrizio Romano/Onda Cero