Manchester United w finale Ligi Europy! Kolejny popis Edinsona Cavaniego [WIDEO]

Manchester United awansował do finału Ligi Europy. "Czerwone Diabły" przegrały z Romą 2:3, ale w dwumeczu wygrały aż 8:5.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z dzisiejszych półfinałów Ligi Europy.
Początek spotkania potwierdził wiarę Romy w awans. Podopieczni Paulo Fonseki nie zwątpili, mimo że tydzień temu zostali zdemolowani na Old Trafford wynikiem 2:6.
Od pierwszego gwizdka David de Gea miał pełne ręce roboty. W pierwszym kwadransie Hiszpan dobrze zachował się przy strzałach Lorenzo Pellegriniego i Edina Dzeko. W 30. minucie golkiper popisał się kapitalną podwójną interwencją, gdy zatrzymał Henrikha Mkhitaryana.
Niewykorzystane sytuacje Romy zemściły się w 39. minucie. Wtedy Manchester przeprowadził zabójczy kontratak, który zakończył się trafieniem Edinsona Cavaniego. Był to czwarty gol Urugwajczyka w bieżącym sezonie Ligi Europy.
W drugiej połowie Roma wreszcie dopięła swego i strzeliła gola. W 57. minucie do siatki trafił Edin Dzeko, który głową wykorzystał zagranie Pedro Rodrigueza. Rzymianie poszli za ciosem i już po kilkudziesięciu sekundach wyszli na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bryan Cristante.
Dwa szybkie uderzenia kompletnie wybiły Manchester z rytmu. De Gea musiał dwoić się i troić, aby zatrzymywać napór "Giallorossich".
Gdy wydawało się, że kolejne bramki gospodarzy z Włoch będą tylko kwestią czasu, do głosu znów doszedł Edinson Cavani. W 69. minucie snajper United otrzymał świetne podanie od Bruno Fernandesa i doprowadził do remisu.
W 76. minucie na boisku pojawił się Nicola Zalewski. 19-letni Polak zmienił Pedro Rodrigueza. Chwilę później Zalewski wpisał się na listę strzelców. TUTAJ zobaczysz jego bramkę.
Polski zawodnik ustalił wynik spotkania. Roma wygrała 3:2, ale odpadła z rozgrywek. W finale Manchester United zagra z Villarrealem.
Adam Kłos06 May 2021 · 22:54