Manchester United i Chelsea rywalizują o młody talent. Piłkarz bliski podjęcia decyzji

Manchester United i Chelsea rywalizują o młody talent. Piłkarz bliski podjęcia decyzji
Grega Valancic / Press Focus
Autor: Tomasz Bratkowski 03 Sie 2022 | 15:57
Manchester United nie zatrzymuje się na rynku transferowym. "Czerwone Diabły" walczą o pozyskanie kolejnego zawodnika. Muszą się jednak spieszyć, bo nie są jedynym klubem zainteresowanym tym piłkarzem - donosi Fabrizio Romano.
Trwa przebudowa kadry Manchesteru United. Nowy menedżer Erik ten Hag otrzymał już kilku nowych zawodników - Lisandro Martineza, Tyrella Malacię czy Christiana Eriksena. Na Old Trafford szukają jeszcze wzmocnień do linii ataku. Na liście życzeń klubu jest m.in. Benjamin Sesko.
Dalsza część tekstu pod wideo
To 19-letni napastnik Salzburga, już 13-krotny reprezentant Słowenii, uważany za jednego z najbardziej utalentowanych snajperów młodego pokolenia. W sezon 2022/23 wszedł doskonale, trafiając do siatki w dwóch z trzech rozegranych już meczów.
Fabrizio Romano informuje, że nadchodzą kluczowe dni dla rozstrzygnięcia przyszłości Słoweńca. Według dziennikarza Manchester, którego przedstawiciele kilka dni temu spotkali się z agentem Seski, musi się spieszyć, jeśli chce domknąć ten transfer.
Wszystko dlatego, że w wyścigu o zakontraktowanie napastnika biorą jeszcze udział dwa inne kluby. Romano nie podaje ich nazw, ale podkreśla, że piłkarz jest bliski podjęcia decyzji. Ma to zrobić niedługo, konsultując wybór z agentem oraz rodziną.
Wcześniej słoweński "diament" był łączony m.in. z Bayernem czy Tottenhamem. Monachijczycy postawili jednak na innego nastoletniego snajpera, 17-letniego Mathysa Tela z Rennes.
Portal "Transfermarkt" wycenia Seskę na 10 mln euro. 19-latek trafił do Salzburga w 2019 roku z rodzimych Domżali. Kosztował 2,5 mln euro.

AKTUALIZACJA 17:30

Fabrizio Romano ujawnił, że drugim z zainteresowanych Seską klubów jest Chelsea.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fabrizio Romano Twitter

Dyskusja 7