Marc Gual bohaterem Jagiellonii Białystok! Hat-trick Hiszpana, spektakularny powrót z Wisłą Płock [WIDEO]

Marc Gual bohaterem Jagiellonii! Hat-trick Hiszpana, spektakularny powrót z Wisłą Płock [WIDEO]
Adam Starszynski/Pressfocus
Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 4:2 w 29. kolejce Ekstraklasy. Bohaterem tego meczu został Marc Gual.
Wisła doskonale rozpoczęła to spotkanie. W 2. minucie Rafał Wolski urwał się rywalom na prawym skrzydle, po czym wyłożył piłkę Bartoszowi Śpiączce, który z bliskiej odległości trafił do siatki.
W 8. minucie Śpiączka znów odnalazł się w polu karnym Jagiellonii. Tym razem strzał środkowego napastnika obronił Zlatan Alomerović. Chwilę później golkiper białostoczan musiał po raz kolejny wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Sekulski, który dobił uderzenie Mateusza Szwocha.
Jeszcze w pierwszym kwadransie Wisła mogła zdobyć trzecią bramkę. Alomerović poradził sobie jednak ze strzałami Steve'a Kapuadiego i Rafała Wolskiego.
Po dwóch kwadransach "Jaga" w końcu zagroziła rywalom. Marc Gual oddał precyzyjny strzał, ale piłkę palcami na rzut rożny zbił Bartłomiej Gradecki. Pięć minut później Hiszpan dopiął swego i trafił do siatki. Do przerwy Wisła prowadziła 2:1.
Jagiellonia fantastycznie rozpoczęła drugą połowę. Już w 47. minucie drugie trafienie w tym meczu zanotował niepowstrzymany Marc Gual. Jeszcze przed upływem godziny gry 27-latek skompletował hat-tricka, wyprowadzając białostoczan na prowadzenie.
W 70. minucie Gual do trzech bramek dołożył asystę. Zanotował on kluczowe podanie przy golu swojego rodaka, Jesusa Imaza. Dzięki temu obaj Hiszpanie zrównali się na szczycie ligowej klasyfikacji strzelców, mając po 13 trafień.
Po zwycięstwie Jagiellonia wskoczyła na 9. miejsce w tabeli. Wisła plasuje się oczko niżej. Obie drużyny mają na koncie po 36 punktów.
Adam Kłos21 Apr 2023 · 19:55