Mariusz Stępiński rozkręca się we Włoszech. Dublet polskiego napastnika, trafił w drugim meczu z rzędu

US Lecce
Mariusz Stępiński niedawno zmienił barwy klubowe, trafiając na wypożyczenie do Lecce. Polak w zespole z Serie B spisuje się coraz lepiej. W meczu z Pescarą ustrzelił dublet, a jego zespół wygrał 3:1.
Mariusz Stępiński występuje we Włoszech od sezonu 2017/2018. Najpierw był piłkarzem Chievo Verona, później drugiego klubu z tego miasta, Hellasu. Ostatnio trafił z kolei na wypożyczenie do Lecce.
Niedawno Polak świętował pierwsze trafienie w tym zespole. Trafił do siatki w spotkaniu Coppa Italia z Torino, ale jego drużyna po dogrywce przegrała 1:3.
25-latek w poniedziałkowy wieczór pojawił się w wyjściowym składzie na mecz z ostatnią w tabeli Pescarą. Bardzo szybko wpisał się na listę strzelców.
W 13. minucie Polak skorzystał z dośrodkowania Marco Mancosu z rzutu rożnego i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Było to pierwsze trafienie Stępińskiego w tym sezonie Serie B.
W drugiej części spotkania polski snajper raz jeszcze skutecznie wykończył akcję zespołu. W 75. minucie zdobył gola na 3:1 i mógł świętować dublet. Wcześniej do siatki trafił też Massimo Coda, a goście odpowiedzieli za sprawą Fabio Maistro.
W składzie Pescary także oglądaliśmy Polaka - cały mecz rozegrał Paweł Jaroszyński. Stępiński opuścił z kolei boisko w doliczonym czasie gry. Rezultat już się nie zmienił, Lecce zwyciężyło 3:1.
Maciej Pietrasik02 Nov 2020 · 21:32