Mariusz Stępiński z premierowym golem w barwach Lecce. Polak otworzył wynik w Pucharze Włoch [WIDEO]

Mariusz Stępiński na początku października trafił na zasadach wypożyczenia do rywalizującego w Serie B Lecce. Polski napastnik zdobył premierowego gola w nowym zespole, trafiając przeciwko Torino w Pucharze Włoch. W tej drugiej drużynie od początku grał Karol Linetty.
We Włoszech rozgrywane są właśnie mecze 3. rundy Coppa Italia - właśnie na tym etapie do rywalizacji przystępują niektóre drużyny Serie A. Wśród nich jest również Torino Karola Linettego.
Polski pomocnik znalazł się w podstawowym składzie na mecz z rywalizującym w Serie B Lecce. W kadrze tej drugiej drużyny są Mariusz Stępiński oraz Marcin Listkowski. Były zawodnik Pogoni Szczecin nie mógł jednak wystąpić z powodu urazu.
Od pierwszej minuty na boisku zobaczyliśmy za to Stępińskiego. I to właśnie polski napastnik otworzył wynik spotkania z 22. minucie.
Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska 25-latek uprzedził obrońcę na czwartym metrze i głową skierował piłkę do siatki. Było to jego pierwsze trafienie w nowych barwach.
Jeszcze przed przerwą zawodnicy z Turynu zdołali doprowadzić do wyrównania. W 39. minucie na 1:1 trafił Brazylijczyk Lyanco.
Stępiński opuścił boisko w przerwie - w jego miejsce wszedł Massimo Coda. Linetty występował do 66. minuty, gdy również został zmieniony. Ostatecznie Torino zwyciężyło 3:1. W drugiej połowie dogrywki dublet ustrzelił Simone Verdi.
Maciej Pietrasik28 Oct 2020 · 15:14