Dublet Roberta Lewandowskiego nie wystarczył na Herthę. Bayern zgubił punkty na otwarcie Bundesligi [WIDEO]

Federico Guerra Moran / Shutterstock.com
Bayern Monachium zremisował 2:2 (1:2) w starciu z Herthą Berlin. Było to inauguracyjne spotkanie sezonu Bundesligi 2019/2020.
Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 24. minucie. Serge Gnabry otrzymał piłkę na prawym krańcu pola karnego gości i zagrał ją płasko w stronę znajdującego się przed bramką Polaka.
Broniący tytułu króla strzelców napastnik wślizgiem zaatakował piłkę i wpakował ją do siatki. Dało to Bayernowi prowadzenie 1:0.
Kilkanaście minut później byliśmy świadkami gola na 1:1. Dodi Lukebakio uderzył z dystansu, piłka odbiła się od pleców Vedada Ibiševicia, co zmyliło Manuela Neuera, Zaskoczony golkiper Bayernu mógł tylko patrzeć, jak futbolówka wpada do jego bramki.
Piłkarze Bayernu jeszcze nie zdążyli otrząsnąć się po utracie gola, a Manuel Neuer znów musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Marko Grujić wykorzystał doskonałą okazję, minął niemieckiego bramkarza i wbił piłkę do bramki gospodarzy.
W drugiej połowie Bayern ruszył do ataku. W 58. minucie Grujić wyraźnie sfaulował Lewandowskiego w polu karnym Herthy - otrzymał za to żółtą kartkę, a sędzia wskazał na wapno.
Chwilę później Lewandowski podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze. Polak pewnie wykorzystał rzut karny i zmienił wynik meczu na 2:2.
W kolejnych minutach obie drużyny miały dogodne sytuacje do strzelenia gola, ale wynik już się nie zmienił. Ostatecznie Bayern Monachium zremisował z Herthą Berlin 2:2.