Mateusz Borek ostro skrytykował Paulo Sousę. "Będę przypominał tę kwestię przez 20 lat"

Mateusz Borek ostro skrytykował Paulo Sousę. "Będę przypominał tę kwestię przez 20 lat"
Mikolaj Barbanell/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 8 cze 2021 | 22:55
Mateusz Borek w programie "Hejt Park" nie tylko ocenił grę Polaków w meczu z Islandią. Dziennikarz postanowił także w mocnych słowach odnieść się do decyzji Paulo Sousy ws. zawodników z listy rezerwowej.
Już za niecały tydzień reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz grupowy podczas EURO 2020. Podopieczni Paulo Sousy wówczas zmierzą się ze Słowacją.
Portugalczyk przed tym spotkaniem ma spory ból głowy. Gra Polaków pozostawia wiele do życzenia. Dużym problemem stanowią też sprawy kadrowe. Z powodu kontuzji kolejni zawodnicy nie zagrają na turnieju.
Wczoraj okazało się, że na EURO nie pojedzie Arkadiusz Milik, który ma problem z łąkotką. Póki co Sousa w jego miejsce nie zdecydował się powołać innego piłkarza. Tę decyzję z oburzeniem przyjął Mateusz Borek. Dziennikarz podczas programu "Hejt Park" nie gryzł się w język.
- Będę przypominał tę kwestię przez 20 lat. Lista rezerwowa reprezentacji Polski na turniej rangi Mistrzostw Europy to był blef. Jak rzucenie zanęty nad jeziorem, albo coś psom przez siatkę – rzucone dziennikarzom, żeby się nie denerwowali, bo niektórzy ci piłkarze mają swoich zwolenników. Gumny, Szymański, Grosicki i Augustyniak. Ci zawodnicy do dziś nie dostali ani jednego telefonu, ani jednego maila, ani jednej informacji, co mają robić w tym okresie jako zawodnicy z listy rezerwowej, którzy mają wskoczyć do tej kadry - wypalił Borek.
- W zasadzie od kilkudziesięciu godzin było wiadomo, że ten problem z łąkotką Milika jest poważny, że od początku był poważny. Były oczywiście próby doprowadzenia zawodnika do pełnej sprawności, prowadził trening indywidualny, wyszedł na 2-3 jednostki z drużyną, nie wytrenował tego w pełnym wymiarze czasowym, ale dzisiaj miał grać. Miał być test. Tymczasem wczoraj wieczorem wyjechał, pewnie za chwilę pojedzie do Marsylii, zrobi kolejne badania i z tego co się orientuję, będzie musiał się poddać kolejnemu zabiegowi. Chłopak miał nieprawdopodobnego pecha. Rozumiem, że jest kontuzja mięśniowa i za dwa tygodnie coś się może zmienić. Ale tutaj, przy łękotce? Co się mogło zmienić? Próbowano, próbowano, ale Milik pojechał do Francji - dodał.
- Co się okazuje? Wypada Milik. Kilka dni temu jest informacja, że zastąpi go Szymański. W ogóle zaatakował mnie o to Twitter, ale niestety, w piłce wszystko się zmienia szybko. Cztery dni temu rzeczywiście była taka koncepcja, kilkanaście godzin temu już tej koncepcji nie było i dlatego zostajemy z 25 zawodnikami i nikt nie przyjeżdża za Milika - podkreślił.
Zmierzam do tego – dlaczego Radosław Majecki, czwarty bramkarz, który wiadomo, że nie jedzie na turniej, ma prawo mieć swój pokój w Opalenicy, jeść z drużyną, trenować z drużyną, być na zgrupowaniu, a tych z listy rzekomo rezerwowych nie ma, i trener nie może ich zobaczyć na treningu?! - zakończył.
Źródło: Weszło/Kanał Sportowy
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

Superbet
584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Dyskusja 38

8 cze 2021 | 23:33
0
Całe szczęście że Sousa ma wyjebane jajca na te ujadanie dziennikarzy. Jak mnie to kurewsko cieszy że Borki i inne badziewo nie mają wpływy na powołania do kadry.
8 cze 2021 | 23:42
0
Dokładnie tak jak mówisz.
9 cze 2021 | 00:47
0
A niby kiedy mieli wpływ???
9 cze 2021 | 07:59
0
Wywieranie ogromnej presji na Brzęczku, kwestionowanie wielu jego decyzji w mediach społecznościowych, na konferencjach. Nie chcę podejmować debaty czy Brzęczek się sprawdził czy nie ale widać było, że presja dziennikarzy mogła mieć pośredni wpływ na powołania czy styl gry, który chciał wprowadzić selekcjoner. Gdyby się od tego odciął i nie słuchał głosów z zewnątrz to może byśmy grali cokolwiek, byłyby wypracowane schematy a tak to był jakiś cudaczny zlepek kilku pomysłów i wyszła kupa bo nikt nie wiedział co ma grać. Dlatego jakikolwiek trener z zagranicy ma wywalone jaja na polskich dziennikarzy i poniekąd na opinię publiczną, ma swój pomysł i trzeba go ocenić po Euro czy się ten pomysł sprawdził. Co jak co, Sousa nie jest topowym trenerem na świecie i prochu nie wymyśli ale trzeba mu dać czas i trzymać kciuki za naszych kopaczy.
9 cze 2021 | 11:02
0
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jednakże w kwestii Sousy chciałby coś dodać od siebie. Może nie jest on topowym trenerem, ale próżno szukać na naszym podwórku szkoleniowca, który jest bliżej topu! Czasem wystarczy, że znajdziesz się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu i przenosi Cie nagle na wyższy level. Wystarczy podać dwa najświeższe przykłady: Unai Emery i Thomas Tuchel. Zwłaszcza w przypadku pierwszego do stwierdzenie się sprawdziło. Poza tym facet łatwego zadania nie ma. Naturalną rzeczą jest, że pierwszych kilka spotkań selekcjoner potrzebuje na wypracowanie schematów, poznanie zawodników - ich zachowań, reakcji na stres. Dowiedzieć się kto z kim się kumpluje, współpracuje, rozumie się bez słów. To są niuanse, o których wielu ekspertów zapomina skupiając się na indywidualnych umiejętnościach poszczególnych graczy. Tymczasem w dłuższej perspektywie to one przenoszą drużynę na wyższy poziom. Kiedy Bayern zdobywa więcej bramek? Wtedy gdy Lewandowski kłóci się z Comanem, czy wtedy, gdy nie zwracając uwagi na swoje indywidualne osiągnięcia zauważa go na boisku...?
9 cze 2021 | 10:17
(Edytowany)
czyli co sugerujesz, że im mniej zawodników sousa sprawdzi/zabierze na turniej tym lepiej?
taki szymański to całkiem przyzwoity gość, sousa go sprawdził na pozycji na której nie gra i skreślił, no ok może mamy wystarczająco lepszych piłkarzy na środek...
ale grosika nie zabrać na turniej skoro jest wolne miejsce?
na cały mecz się nie nada, ale na ostatni kwadrans to jest cały czas gość, który może zrobić różnicę jak trzeba gonić wynik, a patrząc co się dzieje to spodziewam się, że wyniki gonić będziemy
0
no dobra niech trener nie słucha dziennikarzy i sam sobie ustala taktykę, ale co ty teraz sugerujesz, że im mniej zawodników sousa sprawdzi/zabierze na turniej tym lepiej?
taki szymański to całkiem przyzwoity gość, sousa go sprawdził na pozycji na której nie gra i skreślił, no ok może mamy wystarczająco lepszych piłkarzy na środek...
ale grosika nie zabrać na turniej skoro jest wolne miejsce?
na cały mecz się nie nada, ale na ostatni kwadrans to jest cały czas gość, który może zrobić różnicę jak trzeba gonić wynik, a patrząc co się dzieje to spodziewam się, że wyniki gonić będziemy
9 cze 2021 | 11:20
(Edytowany)
Uwielbiam Grosika, ale sam jest sobie winny, że nie znalazł się na tym zgrupowaniu. Miał propozycje z Championship, gdy już wiedział, że Bilić nie widzi go w składzie. On tymczasem wolał siedzieć na trybunach niż grać w lidze, która gwarantuje mu miejsce w pierwszej "11" reprezentacji. Aktualnie jest cieniem tego gracza, który zachwycał nas będąc zawodnikiem Hull City! Widać to było, gdy wszedł w niedawnym meczu z Anglikami, widział to pewnie Sousa podczas tamtego zgrupwania. Poza tym skąd pewność, że Grosicki będący poza grą od pół roku - da więcej tej drużynie niż młody zawodnik, który chce się pokazać i dopiero wchodzi do składu? Ja żałuje, że Sousa nie pomyślał np. o powołaniu Nicoli Zalewskiego, który też już udowodnił, że wchodząc na końcówkę meczu może dużo dać swojej drużynie. Z drugiej strony nie pomyślałbym o powołaniu dla Kozłowskiego (jak jeszcze do niedawna wielu komentujących). Tymczasem po wczorajszym meczu rozumiem tę nominację. Po prostu nie będąc w środu wielu rzeczy nie wiemy i nie zauważamy.
0
Uwielbiam Grosika, ale sam jest sobie winny, że nie znalazł się na tym zgrupowaniu. Miał propozycje z Championship, gdy już wiedział, że Bilić nie widzi go w składzie. On tymczasem wolał siedzieć na trybunach niż grać w lidze, która gwarantuje mu miejsce w pierwszej "11" reprezentacji. Aktualnie jest cieniem tego gracza, który zachwycał nas będąc zawodnikiem Hull City! Widać to było, gdy wszedł w niedawnym meczu z Anglikami, widział to pewnie Sousa podczas tamtego zgrupwania. Poza tym skąd pewność, że Grosicki będący poza grą od pół roku - da więcej tej drużynie niż młody zawodnik, który chce się pokazać i dopiero wchodzi do składu? Ja żałuje, że Sousa nie pomyślał np. o powołaniu Nicoli Zalewskiego, który też już udowodnił, że wchodząc na końcówkę meczu może dużo dać swojej drużynie. Z drugiej strony nie pomyślałbym o powołaniu dla Kozłowskiego (jak jeszcze do niedawna wielu komentujących). Tymczasem po wczorajszym meczu rozumiem tę nominację. Po prostu nie będąc w środku wielu rzeczy nie wiemy i nie zauważamy.
9 cze 2021 | 12:08
0
no... anglia to ma zawodników premiere league, więc trudno oczekiwać od grosickiego, czy kogokolwiek innego, że będzie robił różnicę w meczu z nimi jak sam jest poziom, czy kilka poziomów niżej

ale jak mówię chodzi tylko o zabranie kilku zawodników więcej skoro można, żeby nawet siedzieli na trybunach i byli na wszelki wypadek, wyobraź sobie teraz że podstawowy zawodnik z lewego skrzydła ma wirusa, a drugi łapie kontuzję...
9 cze 2021 | 12:41
(Edytowany)
Wcale nie uważam, że Grosicki jest kilka poziomów niżej niż Anglicy z Premier League. Grosik w gazie spokojnie mógłby grać w jakimś Burnley, Brighton czy Newcastle. To że nie przebił się w West Bromwich, moim zdaniem, wynikało z jego cech osobowościowych - brak zdecydowania, niekonsekwencja, poczucie wyobcowania przez brak znajomości języka na takim poziomie, by czuć się częścią teamu, by zaprezentować pełnie swoich możliwości. Jóźwiak i Moder grali przeciwko Anglii bez kompleksów. Czy oni też Twoim zdaniem są kilka poziomó niżej? Jóźwiak to jeździł tam między Angolami jak w Ekstraklasie, a gra tylko w kiepskim Derby! Klich gra w Leeds z Phillips'em, a Bednarek z Ward-Prows'em w Southampton. Moder w jednej drużynie z White'm, a Fabiański z Lingard'em i Rice'm. Bez przesady! Aż takiej przepaści nie ma.
0
Wcale nie uważam, że Grosicki jest kilka poziomów niżej niż Anglicy z Premier League. Grosik w gazie spokojnie mógłby grać w jakimś Burnley, Brighton czy Newcastle. To że nie przebił się w West Bromwich, moim zdaniem, wynikało z jego cech osobowościowych - brak zdecydowania, niekonsekwencja, poczucie wyobcowania przez brak znajomości języka na takim poziomie, by czuć się częścią teamu, by zaprezentować pełnie swoich możliwości. Jóźwiak i Moder grali przeciwko Anglii bez kompleksów. Czy oni też Twoim zdaniem są kilka poziomów niżej? Jóźwiak to jeździł tam między Angolami jak w Ekstraklasie, a gra tylko w kiepskim Derby! Klich gra w Leeds z Phillipsem, a Bednarek z Ward-Prowsem w Southampton. Moder w jednej drużynie z Whitem, a Fabiański z Lingardem i Ricem. Bez przesady! Aż takiej przepaści nie ma.
9 cze 2021 | 14:17
(Edytowany)
no.. to trochę tak jakby mówić że piłkarze bayernu i piłkarze werderu są na tym samym poziomie, bo grają w tej samej lidze...
anglia ma topowych piłkarzy PL, a my takich... nieco bardziej średnich
0
no.. to trochę tak jakby mówić że piłkarze bayernu i piłkarze werderu są na tym samym poziomie, bo grają w tej samej lidze...
anglia ma cały skład topowych piłkarzy PL łącznie z ławką, a my kilku takich... nieco bardziej średnich
9 cze 2021 | 15:23
0
Ja tylko chciałem Tobie zwrócić uwagę na fakt, że w ich kadrze grają zawodnicy z tych samych klubów co kilku naszych reprezentantów. Jasne, że generalnie mają silniejszą ekipę i większe możliwości, ale, jeśli są zmuszeni do powoływania zawodników ze słabszych klubów PL to znaczy, że nie ma aż takiej przepaści między naszą, a ich kadrą. Siła Premier League to w dużej mierze zasługa grających tam obcokrajowców.
9 cze 2021 | 14:29
0
w każdym razie wygranie z anglikami to by było wydarzenie epokowe, jak pokonanie niemców
gdybyśmy mieli skreślać zawodników, którzy słabo wypadli na tle anglików to byśmy nawet połowy pierwszego składu nie mieli
9 cze 2021 | 15:31
0
Ale my w tym meczu wcale źle nie wypadliśmy na tle Anglików. Przy odrobinie szczęścia to my mogliśmy wygrać ten mecz, bo w drugiej odsłonie, zwłaszcza po zmianach byliśmy drużyną lepszą.
9 cze 2021 | 22:37
0
33 letni skrzydłowy który nie gra, za chuj ma dostać powołanie? DZIEKI BOGU SKONCZYLY SIE POWOLANIA "ZA ZASLUGI". Atmosfericzom juz dziekujemy
9 cze 2021 | 22:57
0
za to że nie ma nikogo lepszego, a jest wolne miejsce i nie ma powodu żeby kogoś na te wolne miejsce nie zabrać
9 cze 2021 | 23:40
0
Na jakiej podstawie twierdzisz że nie ma nikogo lepszego? Jak on w klubie nie gra to co moze dac reprezentacji? Na to miejsce zabrac młodziaka typu kozłowski niech sie obija o wielkie turnieje.
9 cze 2021 | 10:38
0
Ta sytuacja tylko potwierdza, że nie mankamentem, lecz jednym z najistotniejszych atutów selekcjonera obcokrajowca w reprezentacji Polski jest brak znajomości języka polskiego. Nie musi czytać/słuchać tego pierdo......
8 cze 2021 | 23:00
0
Wy się zdecydujcie czy chcecie łękotkę czy łąkotkę mu operować, bo jeszcze chłopak zdrowy organ straci
9 cze 2021 | 01:18
0
żeby tylko łechtaczką się nie bawili!
8 cze 2021 | 23:03
0
A skąd ty wiesz czy ty będziesz żył te 20 lat jeszcze?
8 cze 2021 | 23:45
0
Zabierzcie tego psychopatę i zamknijcie na miesiąc w izolatce. Zauważycie, że jak go nie będzie i jego pieprzenia głupot, wszystko będzie lepsze a wynik reprezentacji tak czy inaczej będzie taki sami gdyby był i pieprzył te swoje farmazony...

Dobrze, że on nie ma możliwości wyboru piłkarzy do reprezentacji..
Z drugiej strony jakby miał to wtedy wyszłoby jakim jest dzbanem i co by osiągnął jako trener na ławce...
8 cze 2021 | 23:54
0
Jak jest taki dobry może niech zastąpi go w roli trenera , będziemy mu wypominać błędy do końca życia 😀
8 cze 2021 | 23:54
0
"ani jednej informacji, co mają robić w tym okresie jako zawodnicy z listy rezerwowej, którzy mają wskoczyć do tej kadry"

No tak bo tutaj wszystko trzeba każdemu mówić co ma robić. Skoro jest na liście rezerwowej a teraz o kontuzję łatwo to powinni być w ciągłym treningu by w razie czego być do dyspozycji. A co oni robią? A no jadą sobie na wakacje, więc nie wiem skąd te zdziwienia, że nikogo nie dowolal.
9 cze 2021 | 00:22
0
Mateusz kloc zawsze skłócał wszystkich, engela wyrzucał za gowniarza w tv zaistniał, janasowi pomógł razem z ta szuja koltoniem, gonił benhakera a sam jest jakimś nieudacznikiem niespełnionym
8 cze 2021 | 23:16
0
I co teraz biedny Sousa zrobi?
9 cze 2021 | 03:47
0
A Sousa to olewa ciepłym moczem. Podoba mi się postawa tego gościa..
9 cze 2021 | 01:24
0
Dlaczego Majecki ma prawo mieć swój pokój, a rezerwowych nie ma? Niech zgadnę: Bo z dwoma bramkarzami jeździło się na turnieje, w których grało 16 drużyn? Bo do gierek na treningach potrzebna parzysta liczba bramkarzy? Nie podejmuję się oceniać, czy lepiej było od razu powiedzieć, kto jedzie na Euro, czy zabrać więcej zawodników na zgrupowanie i trzymać ich w niepewności. Trener przyjął wariant taki, a nie inny. Dla atmosfery na zgrupowaniu to pewnie lepiej.
9 cze 2021 | 01:21
0
Twitter go zaatakowal...robi sie powaznie.
9 cze 2021 | 09:23
0
Całe szczęście, że to nie Borek i inni decydują o powołaniach, bo ten przytacza jeszcze przykład Grosickiego. Po jakiego grzyba ten gość ma jechać, gdzie w klubie nie gra nic, nie wiadomo, jak wystąpi w meczu reprezentacji, gdzie i tak wchodzi z ławki rezerwowych. Hajto też powinien ugryźć się w język, gdzie krytykował powołanie Kozłowskiego, a po wczorajszym meczu już go chwalił. Dziennikarze są jak chorągiewki na wietrze, o ile jeszcze szanuję p. Borka to jednak czasami pieprzy 3 po 3.
9 cze 2021 | 00:45
0
Dawac Bukse z MLS.
9 cze 2021 | 09:16
0
Szkoda mi Szymańskiego. Chłopak zasłużył by być w tej kadrze ale rozumiem brak powołania dla niego.
Zagrał na skrzydle ostatnio z Węgrami, zagrał słabo i temat dla Sousy został zamknięty. Ponieważ ktoś dobry na skrzydle by mu się przydał, w środku za to nie znalazł dla niego miejsca, stawiając wyżej Kozłowskiego który dla mnie on może być takim Kapustką z Euro 2016.
Co do Grosika to akurat nie żałuję że go nie ma. Postanowił do składać wysokie zarobki do jego ostatniego wysokiego kontraktu. Pewnie obawia się że za mało do tej pory odłożył i bal się dożywotniej roli eksperta w... Cafe Futbol, bo tam trafiają Ci co się obudzili z ręką w nocniku, nie znający się na niczym innym jak na piłce.
Zejdźmy z trenera w końcu i poczekajmy do osadu po turnieju
9 cze 2021 | 10:13
0
Oooo ból doopy bo nie masz chyba z kim chlać malinowy nosie
9 cze 2021 | 00:58
0
Gumnego moze powolac bo on moze byc zmiennikiem na leweym wahadle za puchacza bo rybus sie nie nadaje niech wraca do Moskwy najlepiej
9 cze 2021 | 01:28
0
ja się zgadzam, że 25 osobowa kadra to głupota. niech nam się uda zagrać więcej niż 3 mecze, mogą być kartki, kontuzje, mogą być niejednoznaczne wyniki covida, izolacje i będziemy w sytuacji, jak w meczach eliminacyjnych, kiedy nie wszyscy mogli grać. może zatem okazać się, że ten jeden zawodnik będzie na wagę złota. poza tym, skoro już "zapłacono" za 26, to dlaczego to jedno miejsce ma się zmarnować?

inna sprawa, że Zołza zrobił sobie jaja z chłopaków z listy rezerwowej. każdy z nich liczył, że uda mu się wskoczyć na wolne miejsce a selekcjonejro ich po prostu olał ciepłym moczem!! Włosi dowołali, Angole dowołali, tylko nasz kurwa jakiś popier***ony albo niekumaty...
9 cze 2021 | 05:32
0
Borek ma rację
9 cze 2021 | 04:02
0
Milik i Bielik woj z kadry na stałe.Po co nam chorowite kaleki!
8 cze 2021 | 23:45
(Edytowany)
A ja sobie spokojnie tu pisałem od miesiaca... A zwykły kibice ze mnie... Dlaczego nie wzial silnego, wysokiego, dobrego technicznie, swie tnie grajcego lewa noga i glowa Buksa. Adam Buksa to jest zawodnik, ktory spokojnie Milika by zastąpił, tym bardziej, ze wiemy o jego kontuzjach...
0
A ja sobie spokojnie tu pisałem od miesiaca... A zwykły kibice ze mnie... Dlaczego nie wzial silnego, wysokiego, dobrego technicznie, swie tnie grajcego lewa noga i glowa Bukse . Adam Buksa to jest zawodnik, ktory spokojnie Milika by zastąpił, tym bardziej, ze wiemy o jego kontuzjach... A teraz mamy wybor w ataku... Kownacki ktory ze swoim kręgosłupem nawet na rezerwę sie nie nadaje....
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

Superbet
584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550