Mateusz Klich strzelił gola w Premier League! Piękny rajd reprezentanta Polski, pewny triumf Leeds [WIDEO]

Mateusz Klich strzelił gola dla Leeds United w wyjazdowym meczu z Burnley. Jego drużyna pewnie wygrała 4:0.
Leeds w końcówce pierwszej połowy wyprowadziło piorunującą akcję. Klich był przy piłce już na jej początku - pod własnym polem karnym. Po chwili dostał ją w środku pola, pociągnął na bramkę rywali i precyzyjnie przymierzył z dystansu.
To czwarty gol reprezentanta Polski w tym sezonie Premier League. Ponadto zaliczył pięć asyst. Na ten dorobek pracował w 35 meczach.
"Pawie" podwyższyły prowadzenie w 60. minucie. Bramkę dla gości strzelił Jack Harrison. W 76. minucie Mateusz Klich opuścił boisko. Chwilę później "Pawie" wyprowadziły kolejny cios. Rodrigo Moreno urwał się obronie Burnley i sprytną podcinką podwyższył wynik spotkania. W 79. minucie hiszpański napastnik skompletował dublet. Tym samym Rodrigo ustalił wynik spotkania.
Leeds zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w lidze. Burnley jest piętnaste.
Marcin Karbowski15 May 2021 · 14:22