Samobój Matthijsa de Ligta w meczu Juventusu z Interem. Gianluigi Buffon obronił trzy rzuty karne! [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Matthijs de Ligt w swoim drugim występie w koszulce Juventusu strzelił gola samobójczego. Jego drużyna zremisowała z Interem Mediolan 1:1.
Holender tego lata przeniósł się do mistrza Włoch z Ajaksu Amsterdam za 75 milionów euro. Zadebiutował w barwach nowego klubu w spotkaniu z Tottenhamem Hotspur w ramach International Champions Cup.
Teraz 19-latek po raz pierwszy wybiegł w pierwszym składzie "Starej Damy" w sparingu z Interem Mediolan. De Ligt już w dziesiątej minucie trafił do bramki, ale... własnej. Holender próbował przeciąć dośrodkowanie i wpakował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.
Juventus wyrównał w 68. minucie. Skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się wówczas Cristiano Ronaldo. Do końca gry żaden gol już nie padł.
Po zakończeniu meczu strzelano jeszcze rzuty karne. Ich bohaterem okazał się Gianluigi Buffon, który obronił aż trzy jedenastki! 41-latek zatrzymał uderzenia Andrei Ranocchii, Samuele Longo i Borjy Valero. Juventus wygrał 4:1.
Jakub Kreśliński24 Jul 2019 · 14:17
Źródło: Twitter