ME U-21. Wielki mecz Polaków! Biało-czerwoni sensacyjnie pokonali faworyzowanych Włochów [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Reprezentacja Polski wygrała z Włochami 1:0 na mistrzostwach Europy do lat 21.
W pierwszej połowie to rywale stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji - strzał Pellegriniego nad poprzeczką, uderzenie Chiesy obronione przez Grabarę czy niepilnowany w polu karnym Madragora, który nie trafił w światło bramki.
Tymczasem to biało-czerwoni objęli prowadzenie. Przerwą gola strzelił Krystian Bielik, który był bliski zdobycia bramki już kilkanaście minut wcześniej. Najpierw Kownacki trafił w mur z rzutu wolnego, do piłki dopadł wspomniany Bielik, uderzył bez zastanowienia i pokonał włoskiego golkipera.
Od pierwszych minut drugiej odsłony Włosi nacierali i dążyli do wyrównania. Na posterunku stał jednak Grabara, który bronił niebezpieczne strzały Chiesy i Dimarco.
W odpowiedzi uderzał Kownacki z dogodnej sytuacji, ale jego strzał był zbyt słaby i Meret nie miał problemów ze złapaniem piłki.
W 76 minucie uratował nas słupek po strzale Pellegriniego. Włosi nie byli już jednak w stanie strzelić wyrównującej bramki i biało-czerwoni wygrali ostatecznie 1:0.