Mecz el. EURO 2024 odwołany z powodu ataku terrorystycznego! UEFA reaguje, wydała oficjalny komunikat

ANP/PressFocus
Spotkanie Belgii ze Szwecją w el. do mistrzostw Europy nie zostało dokończone z powodu zamachu terrorystycznego, do którego doszło przed meczem. Władze UEFA przekazały nowe wieści.
Przed rozpoczęciem meczu pomiędzy Belgią oraz Szwecją w ramach kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy doszło do tragicznych scen na ulicach Brukseli.
Około godziny 19:00 poruszający się na skuterze mężczyzna otworzył ogień do dwóch osób. Według informacji podanej przez Roba Harrisa, były one ubrane w koszulki reprezentacji Szwecji.
Kilka minut później w sieci pojawiło się nagranie zamachowca. Sprawca przyznał się, że należy do tzw. Państwa Islamskiego. W wyniki zaistniałej sytuacji władze Brukseli ogłosiły czwarty, najwyższy poziom alarmu terrorystycznego. Ze względu na to, że uzbrojony mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, doszło także do zaostrzenia kontroli na granicy Francji z Belgią.
W przerwie meczu decyzję o nieprzystępowaniu do drugiej połowy podjęli piłkarze reprezentacji Szwecji. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez UEFA, po rozmowach z udziałem lokalnej policji oraz przedstawicielami obu drużyn podjęto decyzję o odwołaniu spotkania.
- W związku z podejrzeniem ataku terrorystycznego, który miał miejsce dziś wieczorem w Brukseli, po konsultacjach z obiema drużynami i lokalną policją zdecydowano, że mecz eliminacyjny UEFA EURO 2024 pomiędzy Belgią i Szwecją zostanie odwołany. Dalsze informacje pojawią się w odpowiednim czasie - przekazała UEFA w oficjalnym komunikacie.
Pierwsza odsłona meczu Belgii ze Szwecją zakończyła się remisem 1:1. W 15. minucie starcia jego wynik otworzył Viktor Gyokeres. Kilka chwil później wyrównał Romelu Lukaku.
Piotr Sidorowicz 17 Oct 2023 · 07:00