Mecz Gwiazd NBA: Triumf Drużyny LeBrona

Keith Allison, wikicommons
Drużyna LeBrona pokonała Drużynę Stephena 148:145 w niedzielnym Meczu Gwiazd NBA, który po raz pierwszy został rozegrany w nowej formule. MVP Spotkania został LeBron James.
Podobnie jak w przypadku spotkań Wschodu z Zachodem, tak samo teraz mecz był rozgrywany na dużym luzie. Dopiero w czwartej kwarcie kibice zobaczyli poważniejszą grę w defensywie, a fantastyczna była końcówka spotkania, w której był remis 144:144.
Mieliśmy nawet kontrowersyjną decyzję sędziego odnośnie tego, kto ostatni dotknął piłki przed tym, jak opuściła ona pole gry. Ostatecznie Drużyna Stephena otrzymała dodatkowe posiadanie, ale nie zdołała tego wykorzystać.
W ostatniej minucie Kyrie Irving podał do Jamesa, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na 10,7 sekundy przed końcem Drużyna LeBrona prowadziła trzema punktami po akcji Russella Westbrooka. Bohaterem swojej drużyny chciał zostać Stephen Curry, chcący doprowadzić do dogrywki rzutem za trzy punkty. Został jednak bardzo dobrze przypilnowany.
MVP meczu został wybrany LeBron James. Zawodnik Cleveland Cavaliers zdobył 29 punktów, miał 10 zbiórek i osiem asyst. Po raz trzeci w swojej karierze został wybrany najlepszym zawodnikiem Meczu Gwiazd. Kolejny Weekend Gwiazd odbędzie się w lutym 2019 roku w hali Spectrum Center w Charlotte.
Drużyna LeBrona - Drużyna Stephena 148:145

James 29, Durant 19 - Curry 26, DeRozan 26, Antetokounmpo 26.