Mecz Mistrzostw Świata U-20 został ustawiony? "Ten występ śmierdział"

Mecz Mistrzostw Świata U-20 został ustawiony? "Ten występ śmierdział"
esfera/Shutterstock
Norwegia rozbiła Honduras 12:0 podczas mistrzostw świata do lat 20. Ten mecz mógł zostać ustawiony, a sprawie przyjrzy się FIFA.
Reprezentanci Norwegii urządzili sobie prawdziwe strzelanie podczas czwartkowego meczu z Hondurasem. Golkiper rywali musiał aż dwanaście razy wyjmować piłkę z bramki, a dziewięć goli strzelił Haland.
Dalsza część tekstu pod wideo
Były norweski piłkarz, a obecnie ekspert w tamtejszej telewizji TV2, Jesper Mathisen, uważa jednak, że spotkanie mogło zostać ustawione.
- Honduras musiał zostać bardzo dobrze opłacony, by przegrać tak wysoko. Ktoś z kontaktami z ekipą Hondurasu musiał zarobić duże pieniądze na tym meczu, bo na takich imprezach nie padają tak wysokie wyniki - napisał na Twitterze.
- Ten występ śmierdział. Smutno było patrzeć na grę Hondurasu - dodał.
Wątpliwości ma również prezes Honduraskiego Związku Piłki Nożnej, Jorge Salomon, który zapowiedział, że swoje dochodzenie może wszcząć FIFA.
- FIFA ma osoby odpowiedzialne za takie dochodzenia i jeśli doszło do korupcji, na pewno zostanie to zbadane i wykryte. My mamy na ten temat za mało informacji - powiedział.
Norwegia mimo wysokiej wygranej zajęła w grupie C trzecie miejsce z dorobkiem trzech punktów. Skandynawowie muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach, które zdecydują czy znajdą się w gronie czterech najlepszych drużyn z trzech miejsce i czy awansują do 1/8 finału.
Redakcja meczyki.pl
Jakub Kreśliński31 May 2019 · 09:56
Źródło: sportowefaktyw.wp.pl/Twitter

Przeczytaj również