MŚ U-20. Rekordowe zwycięstwo Norwegii nad Hondurasem. Jeden zawodnik strzelił 9 goli!

Rekordowe zwycięstwo Norwegii nad Hondurasem. Jeden zawodnik strzelił 9 goli!
esfera/Shutterstock
Norwegia rozbiła Honduras 12:0 (5:0), a Urugwaj wygrał z Nową Zelandią 2:0 (1:0) w meczach trzeciej kolejki grupy C piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Awans do kolejnej fazy zapewniły sobie reprezentacje Urugwaju i Nowej Zelandii.
W Lublinie Norwegia rozgromiła Honduras aż 12:0. Już do przerwy zespół z Europy urządził sobie strzelecki festiwal. Czterokrotnie na listę strzelców wpisywał się Erling Braut Haland, a raz Leo Ostigard.
W drugiej połowie Norwedzy nie zwalniali tempa w ofensywie. Haland strzelił jeszcze pięć goli i ostatecznie w całym spotkaniu zdobył dziewięć bramek. Dwa trafienia dołożyli jeszcze Jens Hauge i Eman Marković.
Honduras od 57. minuty grał w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę otrzymał Axel Gomez. W ostatnich minutach czerwoną kartkę otrzymał też jego kolega z reprezentacji Everson Lopez.
Norwegia mimo wysokiej wygranej zajęła w grupie C trzecie miejsce z dorobkiem trzech punktów. Skandynawowie muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach, które zdecydują czy znajdą się w gronie czterech najlepszych drużyn z trzech miejsce i czy awansują do 1/8 finału.
W Łodzi rywalizowały Nowa Zelandia i Urugwaj, które już wcześniej zapewniły sobie wyjście w grupy. Lepsi okazali się piłkarze z Ameryki Południowej, wygrywając 2:0 po golach Darwina Nuneza pod koniec pierwszej połowy i Briana Rodrigueza w doliczonym czasie gry.
Urugwaj wygrał zmagania w grupie C z kompletem 9 punktów, a Nowa Zelandia zajęła drugie miejsce, mając na koniec 6 punktów.
Łukasz Karyniewski30 May 2019 · 20:00