Mecz w Ligue 1 przerwany. Wściekli kibice obrzucili zawodników papierem toaletowym

Screen Twitter
Kibice Bordeaux zareagowali na fatalne wyniki swojej ekipy. Mecz "Żyrondystów" został przerwany, ponieważ fani tej ekipy obrzucili boisko oraz zawodników za pomocą papieru toaletowego.
Bordeaux znajduje się obecnie w fatalnej sytuacji. Ten zasłużony dla francuskiej piłki klub zajmuje ostatnie miejsce w Ligue 1 i jest pewny spadku na zaplecze najwyższego poziomu rozgrywkowego.
Przed 37. kolejką bieżącego sezonu "Żyrondyści" tracili siedem punktów do bezpiecznej strefy i niezależnie od boiskowych rozstrzygnięć nie mają szans na opuszczenie miejsca, które skutkuje spadkiem do Ligue 2.
W ostatnich trzech meczach Bordeaux przegrało aż trzy razy, tracąc przy tym 10 bramek. Sobotnie spotkanie z Lorient było zatem idealną okazją dla kibiców, którzy chcieli pokazać swoje niezadowolenie.
W ruch poszedł papier toaletowy, którym sympatycy "Żyrondystów" obrzucili swoich zawodników oraz murawę. Arbiter spotkania musiał przerwać mecz na około pięć minut, ponieważ gra w takich warunkach była niemożliwa.
Ostatecznie jednak oba kluby wróciły już do boiskowych zmagań. Mecz Bordeaux - Lorient zakończył się remisem 0:0, który przypieczętował spadek Bordeaux do Ligue 2 po 30 latach pobytu w elicie.
Hubert Kowalczyk14 May 2022 · 21:39