Media: Cristiano Ronaldo w konflikcie z Harrym Maguirem. Nowe informacje ws. problemu Manchesteru United

Media: Cristiano Ronaldo w konflikcie z Harrym Maguirem. Nowe informacje ws. problemu Manchesteru United
Paul Chesterton/Pressfocus
Autor: Hubert Kowalczyk 18 lut 2022 | 08:04
"Daily Mirror" informuje o rozłamie w szatni Manchesteru United. Zdaniem Anglików Harry Maguire i Cristiano Ronaldo toczą wewnętrzny spór o opaskę kapitańską. Relacje obu piłkarzy uległy pogorszeniu w ostatnim czasie.
W środę Christian Falk informował o konflikcie między Marcusem Rashfordem, Harrym Maguirem a Cristiano Ronaldo. Angielski napastnik zdecydowanie odciął się od wieści niemieckiego dziennikarza, ale ten utrzymuje swoją wersję wydarzeń. Więcej o tej sprawie przeczytacie TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz słowa Falka potwierdza "Daily Mirror". Gazeta twierdzi, że w szatni Manchesteru United trwa spór między obecnym kapitanem - wspomnianym Harrym Maguirem - a 37-letnim Portugalczykiem, który wywiera coraz większy wpływ na piłkarzy.
Taka sytuacja wynika pośrednio z decyzji Ralfa Rangnicka. "Mirror" podaje, że niemiecki szkoleniowiec miał wezwać Ronaldo i Maguire'a na spotkanie. Trener poprosił Anglika o zrzeczenie się opaski na resztę sezonu. Jego obowiązki miałby przejąć właśnie Portugalczyk, natomiast obrońca mógłby skoncentrować się na powrocie do optymalnej formy.
Były zawodnik Leicester City ma jednak obawy przed takim rozwiązaniem. Maguire nie chce ryzykować, że straci formalne przywództwo nad piłkarzami Manchesteru United także w dalszej perspektywie.
Jednocześnie Cristiano Ronaldo ma coraz więcej do powiedzenia w temacie młodych piłkarzy. Rangnick zasugerował, aby Portugalczyk "zaopiekował się" Jadonem Sancho, Scottem McTominayem oraz Marcusem Rashfordem. Jak podaje "Mirror" - zawodnicy znaleźli się w potrzasku - z jednej strony czują lojalność wobec Maguire'a, z drugiej zaś Ronaldo wywiera na nich znaczny wpływ.
- Pierwotnie Ronaldo dobrze dogadywał się z Maguirem. Prosił nawet, by zawodnicy respektowali obrońcę jako lidera drużyny. Ostatnio jednak to się zmieniło. Portugalczyk chce być mentorem dla wszystkich młodych graczy, Anglik znalazł się w trudnej sytuacji. Jeśli nie chce doprowadzić do konfliktu, musi zgadzać się z tym, co przekazuje 37-latek - twierdzi anonimowe źródło cytowane przez "Daily Mirror".
Manchester United zajmuje obecnie czwarte miejsce w Premier League. Nad piątym WHU ma dwa punkty przewagi.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Daily Mirror