Media: Duże pieniądze za reprezentanta Polski. Padła konkretna kwota za transfer. "To spora suma"

Media: Duże pieniądze za reprezentanta Polski. Padła konkretna kwota za transfer. "To spora suma"
Mateusz Porzucek PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 03 Lip 2022 | 22:28
Sebastian Szymański chce tego lata zmienić otoczenie. Roman Kołtoń z "Prawdy Futbolu" podał konkretną sumę, jaką trzeba będzie zapłacić za reprezentanta Polski. Mowa o dziewięciu milionach euro.
Na razie pomocnik wciąż przebywa w Moskwie, gdzie przeszedł badania przed przygotowaniami do nowego sezonu. Prawdopodobnie rozpocznie je razem z Dynamem Moskwa, lecz wciąż nie traci nadziei na transfer.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nowe wieści w całej sprawie przekazał Roman Kołtoń z "Prawdy Futbolu". Podkreślił, że o piłkarza mocno zabiega Hertha Berlin, choć informacje o tym, jakoby Szymański był już w drodze do Niemiec, są zdecydowanie przedwczesne.
- Znajomy dziennikarz poinformował mnie, że Szymański jest w drodze do Berlina. Posprawdzałem to, jest nadal w Moskwie. Jest bardzo drogim piłkarzem. Gdyby niemiecki klub miał mu płacić kontrakt, to byłby kontrakt 2,5 miliona euro rocznie, żeby były to zarobki, które ma aktualnie w Moskwie. Czteroletni kontrakt, to jest 10 milionów - wylicza Kołtoń.
- Dynamo też chce konkretnej sumy odstępnego. Mówiło się o 12 milionach, teraz mówi się, że to jest 9 milionów za Sebastiana Szymańskiego. Do tego jego kontrakt plus prowizja menadżerska - 12 milionów na dzień dobry do zapłacenia w ciągu pierwszego roku - dodał.
Nowym trenerem Herthy został Sandro Schwarz. To właśnie on prowadził Szymańskiego w Dynamie. Teraz robi wszystko, aby jeden z jego ulubieńców znów mógł grać pod jego okiem.
- Hertha jest bardzo zainteresowana, ponieważ fanem Sebastiana Szymańskiego jest Sandro Schwarz. To jego ulubiony piłkarz, wierzy w niego też w Bundeslidze. Jest przekonany, że Polak mógłby skutecznie tam grać - zakończył.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Prawda Futbolu

Dyskusja 32