Media: FC Barcelona postawiła ultimatum de Jongowi. Holender ma coraz mniej czasu na podjęcie decyzji

Media: FC Barcelona postawiła ultimatum de Jongowi. Holender ma coraz mniej czasu na podjęcie decyzji
Saolab Press / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 05 Sie 2022 | 17:39
Wciąż nie jest wyjaśniona sytuacja Frenkiego de Jonga. "Sport" pisze wręcz o ultimatum, jakie swojemu piłkarzowi miała postawić FC Barcelona.
Klub z Camp Nou chciałby, żeby de Jong został. Warunek jest jeden - Holender musi się zgodzić na istotną redukcję zarobków. To na razie dla niego nie do zaakceptowania.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jeśli 25-latek ostatecznie nie przystanie na wymagania Barcelony, będzie musiał odejść. Barcelona ma go naciskać w sprawie przyjęcia jednej z ofert: z Chelsea albo Manchesteru United. "Sport" pisze wręcz o ultimatum dla zawodnika.
- De Jong zawsze chciał zostać w Barcelonie, ale ma dylemat, czy robić to koszem utraty pensji. Jeśli się zgodzi, Xavi będzie zachwycony. Holender będzie u niego podstawowym zawodnikiem. Jeśli jednak 25-latek nie zaakceptuje oferty Barcelony, będzie trzeba go sprzedać. Na razie piłkarz i jego świta słuchają i Chelsea, i Manchesteru United. Rozmowy nie są jednak zaawansowane - pisze "Sport".
Czas nagli - Barcelona musi odciążyć budżet i zebrać środki na rejestrację nowych zawodników. Sytuacja z de Jongiem musi zatem wyjaśnić się do przyszłego piątku.
Barcelona wycenia reprezentanta Holandii na 80 mln euro. "Sport" twierdzi, że taka kwota jest do przełknięcia dla obu zainteresowanych angielskich klubów.
Katalończycy pierwszy ligowy mecz w nowym sezonie rozegrają 13 sierpnia. Na Camp Nou podejmą wówczas Rayo Vallecano.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: sport.es

Dyskusja 20