Media: Kolejna zmiana trenera w Ekstraklasie! Trzech kandydatów na nowego szkoleniowca

Media: Kolejna zmiana trenera w Ekstraklasie! Trzech kandydatów na nowego szkoleniowca
Michal Kosc / PressFocus
Piotr Nowak w sezonie 2022/2023 nie będzie trenerem Jagiellonii Białystok. Takie informacje przekazał Maciej Wąsowski, dziennikarz "Weszlo.com". Niewykluczone, że posadę obejmie Ivan Djurdjević.
Minione rozgrywki nie były zbyt udane dla "Jagi". Drużyna zaczynała sezon pod wodzą Ireneusza Mamrota, ale ten dość niespodziewanie został zwolniony pod koniec zeszłego roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
W jego miejsce zatrudniono Piotra Nowaka, lecz i on nie odmienił zespołu. Wygrał z nim zaledwie trzy z piętnastu spotkań w Ekstraklasie, zdobywając ledwo ponad jeden punkt na mecz.
Władze Jagiellonii uznały, że to zbyt mało, aby powierzyć szkoleniowcowi zespół w kolejnych rozgrywkach. Zapadła już decyzja o jego zwolnieniu.
Takie informacje przekazał portal "Weszlo.com". Według tych doniesień białostoczanie chcą teraz ustalić warunki rozstania, bo umowa Nowaka obowiązuje do czerwca 2023 roku.
W tej chwili zespół z Podlasia ma trzech kandydatów na nowego szkoleniowca. Jednym z nich z pewnością jest Ivan Djurdjević, który nie przedłużył umowy z Chrobrym Głogów.
Z tym klubem odpadł dopiero w finale baraży o Ekstraklasę. Teraz chce znów pracować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z Jagiellonią łączeni są też Marcin Brosz i Michal Gasparik.

Przeczytaj również