Media: Leonardo zwolniony z PSG! Jeden faworyt na nowego dyrektora sportowego

Media: Leonardo zwolniony z PSG! Jeden faworyt na nowego dyrektora sportowego
CHRISTOPHE SAIDI/SIPA/PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 22 maj 2022 | 07:56
Tego lata w PSG ma dojść do sporych zmian w pionie sportowym. Właśnie to miało skłonić Kyliana Mbappe do podpisania nowego kontraktu z klubem. Jak informuje "RMC Sport", minionego wieczoru zwolniony został Leonardo.
Brazylijczyk od trzech lat pełnił funkcję dyrektora sportowego mistrzów Francji. W mediach głośno było o jego złych relacjach z kolejnymi trenerami - Thomasem Tuchelem oraz Mauricio Pochettino.
Dalsza część tekstu pod wideo
Za wybór następnego szkoleniowca odpowiedzialny będzie już kto inny. Jak informują francuskie media, Leonardo w sobotni wieczór miał zostać poinformowany o zwolnieniu ze stanowiska.
Zmiany w pionie sportowym miały skłonić Kyliana Mbappe do podpisania nowego kontraktu z PSG. Oprócz Brazylijczyka odchodzi także jego zastępca, Angelo Castellazzi.
Przesądzony wydaje się także los Mauricio Pochettino. Choć Argentyńczyk ma umowę, która obowiązuje jeszcze przez rok, to lada dzień także powinien pożegnać się z obecną posadą.
Jak informuje "RMC Sport", w przyszłym tygodniu PSG ma ogłosić nazwisko nowego dyrektora sportowego. Zdecydowanym faworytem do tej posady jest Luis Campos.
Portugalczyk to bliski przyjaciel Mbappe i jego rodziny - z piłkarzem zna się jeszcze z czasów jego gry dla AS Monaco. Jest też jednak uważany za znakomitego specjalistę. Przed rokiem był jednym z architektów sensacyjnego mistrzostwa kraju dla Lille.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: RMC Sport