Media: Polski bramkarz ma szansę na zaskakujący transfer. Interesuje się nim słynny klub

Media: Polski bramkarz ma szansę na zaskakujący transfer. Interesuje się nim słynny klub
Pawel Jaskolka / PressFocus
Mateusz Lis ma szansę na zaskakujący transfer. Według tureckich mediów 24-letnim bramkarzem interesuje się Galatasaray.
Lis w sierpniu ubiegłego roku przeszedł z Wisłą Kraków do tureckiego klubu Altay SK. Kosztował wtedy 700 tysięcy euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
24-latek w nowym klubie szybko wywalczył sobie miejsce w składzie. Wystąpił we wszystkich 23 kolejkach tamtejszej ekstraklasy. Choć w tylko dwóch meczach zachował czyste konto, to wypracował sobie dobrą renomę.
Polak wypromował się na tyle, że zainteresowało się nim Galatasaray Stambuł. Słynny klub obecnie potęgą jest tylko z nazwy. W tym sezonie musi nawet drżeć o utrzymanie w Super Lidze - zajmuje w niej dopiero piętnaste miejsce w tabeli. Ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.
Wśród wielu problemów Galatasaray jest też obsada pozycji bramkarza. Od kilku tygodni kontuzję leczy Fernando Muslera. Bez niego klub ze Stambułu przegrał pięć z siedmiu meczów.
"Fanatik" twierdzi, że Galatasaray następcę Urugwajczyka upatrzył sobie w Lisie. Turecka gazeta twierdzi nawet, że Altay otrzymało ofertę w sprawie transferu Polaka. Propozycja ze Stambułu miała opiewać na 1,5 mln euro.
Na razie porozumienia nie ma. Altay, które też broni się przed spadkiem, wycenia Lisa na 2,5 mln euro. Rozmowy wciąż trwają.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski29 Jan 2022 · 18:15
Źródło: Fanatik, Onet.pl

Przeczytaj również