Media: Real Madryt oburzony działaniami UEFA i FIFA. Hiszpanie obwiniają je za kontuzje, podkreślają jedno

Media: Real Madryt oburzony działaniami UEFA i FIFA. Hiszpanie obwiniają je za kontuzje, podkreślają jedno
Legan P. Mace / Sipa / PressFocus
Real Madryt będzie w najbliższym czasie zmagał się z licznymi kontuzjami. Dziennikarz Javier Birlanga poinformował, że w klubie panuje przekonanie, że jest to bezpośrednio związane z przeładowanym kalendarzem spotkań.
W Realu Madryt doszło do istniej plagi kontuzji. Z urazami walczą między innymi Thibaut Courtois, Eduardo Camavinga, a także Vinicius Junior.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tym samym sytuacja kadrowa "Królewskich" stała się niespodziewanie zła. W klubie panuje w związku z tym duża irytacja, która została wymierzona w organizacje piłkarskie.
Dziennikarz Javier Birlanga przekazał, że hiszpański gigant jest głęboko rozczarowany decyzjami podejmowanymi przez FIFA, UEFA oraz RFEF. Władze uważają, że decyzje działaczy przyczyniły się do kłopotów zespołu Carlo Ancelottiego.
Real Madryt podkreśla, że obecny terminarz jest zbyt przeładowany. "Królewscy" zwracają uwagę, że centrale nie dbają o zdrowie zawodników, co niesie ze sobą przykre konsekwencje.
Jednocześnie zauważono, że w przyszłym sezonie sytuacja może stać się jeszcze bardziej zaogniona. Dość powiedzieć, że zaakceptowana reforma Ligi Mistrzów spowoduje, że piłkarze biorący w niej udział rozegrają około 70 meczów w jednym sezonie.
Tym samym znów głośno jest o możliwym planie wskrzeszenia projektu Superligi. Za utworzeniem nowych rozgrywek opowiada się przede wszystkim Florentino Perez, czyli prezydent Realu. Szczegóły opisaliśmy TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk18 Nov 2023 · 15:52
Źródło: Javier Birlanga

Przeczytaj również