Media: Świetne wiadomości dla polskich kibiców. TVP mecze tej ligi udostępni za darmo

Media: Świetne wiadomości dla polskich kibiców. TVP mecze tej ligi udostępni za darmo
Shutterstock.com
Niebawem "TVP" powinno ogłosić pozyskanie praw do transmisji kolejnych spotkań. Portal "Sport.pl" przekazał, że będzie to związane z dużym udogodnieniem dla sporej grupy kibiców w Polsce.
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to następny sezon Fortuna 1. Ligi będzie w całości transmitowany przez "TVP". Publiczny nadawca będzie pokazywał wszystkie spotkania w każdej kolejce.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według informacji "Sport.pl" decyzja została już przypieczętowana i pozostało jedynie dograć ostatnie szczegóły umowy. Nie zmienia to jednak faktu, że niebawem z prawami do emisji rozstanie się stacja "Polsat.".
Wspomniany serwis podkreśla, że mecze drugiej ligi w Polsce będą dostępne za darmo. Cztery z nich otrzymają miejsce w ramówce telewizyjnej, natomiast kolejne pięć w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Dostęp będzie otwarty.
- Umowa zobowiązuje nadawcę do pokazywania w telewizji czterech meczów z jednej kolejki, a do tego wszystkich dziewięciu spotkań "na własnej stronie internetowej lub platformie VOD/OTT nadawcy telewizyjnego". To oznacza konieczność produkcji nieco prostszego sygnału telewizyjnego z pięciu dodatkowych meczów, przy czym produkcja nie musi być po stronie posiadacza praw - przekazał dziennikarz Kacper Sosnowski.
To dla wielu kibiców świetna wiadomość. "Polsat" wiele spotkań transmitował jedynie w formule PPV, co ograniczało możliwości śledzenia rywalizacji uznanych drużyn. W obecnych rozgrywkach na poziomie Fortuna 1. Ligi mierzą się między innymi Wisła Kraków, Polonia Warszawa czy Lechia Gdańsk.
Poza wspomnianymi prawami "TVP" ma również przejąć możliwość pokazywania meczów Fortuna Pucharu Polski, części spotkań II ligi oraz starć młodzieżowych i kobiecych reprezentacji piłkarskich. Publiczny nadawca nie będzie jednak walczył o Ligę Mistrzów, co opisywaliśmy TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk24 Sep 2023 · 17:59
Źródło: Sport.pl

Przeczytaj również