Media: Syn Rivaldo bliski odejścia z Cracovii. Zupełnie nie spełnił oczekiwań

Media: Syn Rivaldo bliski odejścia z Cracovii. Zupełnie nie spełnił oczekiwań
Cracovia
Rivaldinho może niedługo opuścić Cracovię. Brazylijczyk ma oferty z innych klubów, natomiast "Pasy" nie zamierzają go zatrzymywać - taką informację przekazał Szymon Janczyk z portalu "Weszło.com".
Transfer Rivaldinho był dużym wydarzeniem medialnym w Ekstraklasie. Syn legendarnego Rivaldo dołączył do Cracovii w 2020 roku i wiązano z nim spore nadzieje. Napastnik nieźle radził sobie między innymi w lidze rumuńskiej, gdzie strzelił osiemnaście goli.
Dalsza część tekstu pod wideo
Okazało się jednak, że w Polsce nie powiodło mu się choćby w porównywalnym stopniu. Na ten moment w barwach "Pasów" wystąpił w 40 spotkaniach i zdobył tylko dwie bramki. Jedną w Pucharze Polski, jedną w Ekstraklasie.
Wiele wskazuje na to, że dorobek ten nie ulegnie poprawie. Portal "Weszło.com" informuje, że Rivaldinho znajduje się na wylocie z krakowskiego klubu. Napastnik otrzymał już kilka ofert, a zarząd nie zamierza walczyć o jego zatrzymanie.
W grę wchodzą dwa potencjalne kierunki. 26-latek rozmawia z drużynami z MLS oraz Brazylii. Na ten moment nie jest pewne, na który wariant się zdecyduje.
Mimo słabych statystyk w Cracovii Rivaldinho nigdy nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Swego czasu pytało o niego Torono FC oraz FK Astana, która chciała wypożyczyć Brazylijczyka. Ten jednak odrzucił możliwość takiego rozwiązania kwestii jego przyszłości.
W bieżącym sezonie 26-latek wystąpił w dziewięciu meczach pierwszego zespołu "Pasów". Nie zanotował asysty, nie strzelił również gola. Ostatni raz na boisku zameldował się 12 grudnia 2021 roku w starciu z Górnikiem Łęczna (0:2).
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk18 Feb 2022 · 11:38
Źródło: Weszło.com

Przeczytaj również