Meksyk bez formy przed starciem z Polską! Porażka w ostatnim meczu towarzyskim

Gary A. Vasquez/Pressfocus
Reprezentacja Meksyku nieudanie zakończyła przygotowania do mistrzostw świata. Podopieczni Gerardo Martino przegrali 1:2 ze Szwecją.
Wcześniej ostatnie sparingi przed mundialem rozegrali grupowi rywale Meksyku. Polska wygrała dziś 1:0 z Chile, Argentyna rozbiła Zjednoczone Emiraty Arabskie 5:0, a Arabia Saudyjska przegrała 0:1 z Chorwacją.
Na początku dzisiejszego meczu Meksykanie mieli problem z zatrzymaniem rywali. W 22. minucie Anthony Elanga przeprowadził ciekawą akcję, w której zagrał do Mattiasa Svanberga. Ten oddał jednak niecelny strzał.
W 40. minucie Meksykanie byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia. Uriel Antuna huknął w poprzeczkę, a piłka ostatecznie nie wpadła do bramki. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W 55. minucie Szwecja objęła prowadzenie. Do siatki trafił Marcus Rohden. Meksyk nie czekał jednak długo z odpowiedzią. Już w 60. minucie Alexis Vega trafił na 1:1.
Od początku meczu w składzie Szwecji grał Jesper Karlstroem. W 69. minucie pomocnik Lecha Poznań został zmieniony za Emila Forsberga. Przy okazji na boisku pojawił się inny zawodnik mistrzów Polski, Mikael Ishak.
W 84. minucie Szwedzi ponownie wyszli na prowadzenie. Svanberg do asysty dorzucił bramkę. Wynik meczu już nie uległ zmianie.
Następny mecz Meksyk rozegra już na mistrzostwach świata przeciwko Polsce. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu zabrzmi 22 listopada o godzinie 17:00.
Adam Kłos16 Nov 2022 · 22:22