Memphis Depay znów zachwycił! Hat-trick i asysta gwiazdy FC Barcelony, Holandia rozbiła Turcję 6:1 [WIDEO]

Reprezentacja Holandii rozbiła Turcję w hitowym spotkaniu grupy G eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. "Pomarańczowi" wygrali aż 6:1, a pierwsze skrzypce grał Memphis Depay, który zaliczył hat-tricka oraz asystę.
Oba zespoły zmierzyły się ze sobą na otwarcie eliminacji. Wówczas Turcy świetnie zaprezentowali się na własnym terenie, wygrywając 4:2. Dziś Holendrzy wzięli na nich jednak srogi rewanż.
"Pomarańczowi" strzelanie rozpoczęli błyskawicznie, bo zaledwie po kilkudziesięciu sekundach. Memphis Depay rozegrał z pierwszej piłki akcję z Davym Klaassenem, a ten drugi wpakował futbolówkę do siatki.
Kwadrans później ta dwójka przeprowadziła kolejny udany atak. Tym razem to Depay otrzymał podanie w polu karnym i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0.
jeszcze przed przerwą napastnik FC Barcelony skompletował dublet. Efektownie i skutecznie wykonał rzut karny, podyktowany za faul na Klaasenie. Dzięki temu przewaga "Pomarańczowych" była już bardzo komfortowa.
Sytuację Turcji dodatkowo skomplikowała jeszcze czerwona kartka dla Caglara Soyuncu. Stoper wyleciał z boiska pod koniec pierwszej połowy, gdy faulował wychodzącego na dobrą pozycję Depaya.
Ten ostatni nie zamierzał się zresztą zatrzymywać. W 54. minucie Bergwijn dośrodkował do Berghuisa, ten zgrał piłkę do napastnika, a 27-latek mógł cieszyć się z hat-tricka.
W końcówce ze świetnej strony pokazali się jeszcze rezerwowi. Najpierw do siatki trafił Guus Til, a już w 90. minucie Turcję dodatkowo pogrążył Donyell Malen. Gości stać było jeszcze na gola honorowego autorstwa Cengiza Undera.
Wysoka wygrana bardzo przybliżyła "Pomarańczowych" do wygrania grupy G. Sytuacja w niej wciąż jest jednak bardzo ciekawa - tyle samo punktów ma bowiem Norwegia, a Turcja zgromadziła tylko o dwa "oczka" mniej.
Maciej Pietrasik07 Sep 2021 · 22:37