Messi - Mbappe show! Gwiazdorski duet PSG zapewnił trzy punkty. Argentyńczyk jest w genialnej formie [WIDEO]

Screen Twitter
PSG pewnie pokonało Ajaccio 3:0 (1:0). Gospodarze nie stanowili dla przyjezdnych większego wyzwania. Kolejny świetny występ zaliczył Leo Messi.
PSG było murowanym faworytem do zwycięstwa z Ajaccio. Beniaminek z Korsyki jest wszak jedną z najgorszych drużyn w lidze, która obecnie plasuje się w strefie spadkowej.
W związku z tym to "Paryżanie" błyskawicznie przejęli kontrolę nad piątkowym spotkaniem. W 13. minucie musiał wyciągnąć się bramkarz gospodarzy, który odbił strzał Leo Messiego z rzutu wolnego.
W 24. minucie golkiper Ajaccio nie otrzymał takiej okazji, bo świetnie zachował się Kylian Mbappe. Francuz otrzymał doskonałe podanie od wspomnianego już Argentyńczyka, a następnie pewnie umieścił piłkę w siatce.
Chwilę później PSG nieco zwolniło, by do uderzenia powrócić w 36. minucie. Wówczas jednak koszmarnie pomylił się Kylian Mbappe, o jego spektakularne pudło możecie zobaczyć TUTAJ.
Na właściwe tory "Paryżanie" trafili dopiero po zmianie stron. Początkowo były co prawda problemy z celnością - mylili się Sanches, Mbappe, a gospodarze starali się kontrować - lecz opór Ajaccio przełamał Leo Messi.
Argentyńczyk zdobył bramkę w 78. minucie. Asystę w tej sytuacji zaliczył nikt inny jak Kylian Mbappe.
Zabójczy duet PSG dzieła zniszczenia dokończył w 82. minucie. Wówczas role się odwróciły - Argentyńczyk podawał, Francuz wykańczał, a wynik zmienił się na 3:0.
Dla byłego piłkarza FC Barcelony była to 19 asysta w tym sezonie ligowym. Żaden inny piłkarz w rozgrywkach zaliczanych do europejskiego TOP5 nie może się pochwalić podobnym osiągnięciem.
Ostatecznie rezultat spotkania nie uległ zmianie. PSG utrzymało wyraźne prowadzenie 3:0 (1:0) i umocniło się na pozycji lidera Ligue 1.
Hubert Kowalczyk21 Oct 2022 · 22:53