Transfer Michała Karbownika jest przesądzony! Brighton zgodziło się na ofertę za Polaka [NASZ NEWS]

Transfer Michała Karbownika jest przesądzony! Brighton zgodziło się na ofertę za Polaka [NASZ NEWS]
Piotr Matusewicz / Press Focus
Autor:Tomasz Włodarczyk26 Sie 2021 | 08:25
Michał Karbownik zmienia barwy klubowe! 20-letni reprezentant Polski zostanie wypożyczony z Brighton do Olympiakosu Pireus. Grecy zapewnili sobie opcję wykupu piłkarza.
Karbownik trafił do Premier League rok temu. Nie zadebiutował jednak w barwach „Mew” w lidze a jedynie wystąpił raz w Pucharze Anglii i Pucharze Ligi. W obliczu dużej konkurencji jego menedżerowie z agencji Unidos zaczęli poszukiwać mu opcji gry w innym miejscu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Karbownik nie narzekał na brak zainteresowania. Zgłaszały się po niego kluby z Hiszpanii, Belgii i Holandii. Najciekawsza propozycja napłynęła jednak kilka dni temu z Grecji. Karbownikiem zainteresował się Olympiakos - 46-krotny mistrz kraju.
W Pireusie szukali bocznego obrońcy, a Karbownik wydał im się szczególnie potrzebny na prawą flankę, choć jest bardzo uniwersalny: może zagrać na lewej i w środku pola. Grecy byli niezwykle zdeterminowani mimo, że klub Polaka stawiał twarde warunki.
Negocjacje przyspieszyły i toczyły się przez dwa ostatnie dni. Kością niezgody była przede wszystkim kwota odstępnego. W obliczu, że Karbownik jest bardzo młody i wciąż może się jeszcze mocno rozwinąć Brighton nie chciało zapisywać w umowie kwoty odstępnego lub windowało ją do nieosiągalnego dla Greków poziomu. Ostatecznie jednak po długich rozmowach kwota stanęła na akceptowalnym dla wszystkich stron poziomie. Anglicy będą mogli zarobić a Olympiakos otrzyma piłkarza, który bardzo im się spodobał.
Polak prawdopodobnie w piątek poleci do Grecji na testy medyczne. Po nich transakcja będzie mogła zostać sfinalizowana.
To nowy rozdział w karierze Karbownika. W Pireusie będzie miał szansę powalczyć o tytuły i wystąpi w Lidze Europy. Sądząc po determinacji Olympiakosu, na pewno otrzyma tam poważną szansę.
author picture

TomaszWłodarczyk

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Źródło: własne

Dyskusja 0