Milik dwa razy pokonał Skorupskiego! Zwycięstwo Napoli po emocjonującej końcówce [WIDEO]

Marco Iacobucci
Napoli wygrało na własnym boisku z Bologną w 19. kolejce Serie A. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a dwie branki dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.
W pierwszym składzie gospodarzy na to spotkanie znaleźli się Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. W bramce gości od pierwszej minuty zagrał Łukasz Skorupski.
Milik wpisał się na listę strzelców w 15. minucie. Polski napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i posłał piłkę tuż pod poprzeczkę. Sędzia po konsultacji z systemem VAR (piłka trafiła w rękę Mertensa) uznał trafienie.
Goście odpowiedzieli w 37. minucie za sprawą Santandera. Milik ponownie trafił do bramki rywali w 51. minucie. Polak dobrze ustawił się w polu bramkowym Bologny, wygrał pojedynek z obrońcą i głową pokonał Skorupskiego.
W 81. minucie Danilo trafił głową po stałym fragmencie gry i ponownie doprowadził do remisu. Napoli zdołało jednak zgarnąć trzy punkty, bo w 88. minucie Mertens uderzeniem z dystansu zaskoczył Skorupskiego.
Arkadiusz Milik ma na koncie już dziesięć trafień w tym sezonie Serie A.
Dzięki czternastej wygranej w sezonie zespół z Kampanii umocnił się na drugiej lokacie w tabeli. "Rossoblu" doznali natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal otwierają strefę spadkową klasyfikacji.
Daniel Makarewicz29 Dec 2018 · 18:21