Mistrz Polski rozbity w Poznaniu! Trzy gole i pewna wygrana Lecha

ASInfo
Lech Poznań rozbił z Legię Warszawa 3:0 przed własną publicznością w jedenastej kolejce Ekstraklasy.
Pełną relację z tego meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Lechici strzelanie zaczęli już w trzynastej minucie. Z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Robert Gumny, a piłkę po strzale głową do siatki skierował Maciej Gajos.
W kolejnych minutach to gospodarze przeważali i mieli kilka okazji do podwyższenia rezultatu - szanse Situma czy Jevticia.
Podopieczni Nenada Bjelicy w końcu dopięli swego. Jeszcze przed przerwą Łukasz Trałka zdobył bramkę głową po zagraniu Darko Jevticia.
W drugiej połowie goście starali się dłużej utrzymywać przy piłce, ale nic z tego nie wynikało, nie potrafili bowiem stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.
W 65 minucie mieliśmy już 3:0 dla poznaniaków. Sytuację sam na sam z Arkadiuszem Malarzem wykorzystał Makuszewski.
Po jedenastu kolejach Lech ma na koncie 21 punktów i zajmuje drugie miejsce. Legia z szesnastoma oczkami plasuje się na ósmej pozycji.