Mistrzowska forma Realu Madryt! "Królewscy" odnieśli kolejne zwycięstwo [WIDEO]

Real Madryt kontynuuje dobrą formę. "Los Blancos" wygrali z Getafe 2:0 w 31. kolejce ligi hiszpańskiej.
"Królewscy" podeszli do tego starcia, będąc w doskonałej formie. Po przerwie reprezentacyjnej madrytczycy wygrali już 2:1 z Celtą Vigo i 3:1 w wyjazdowym starciu przeciwko Chelsea.
Na Stamford Bridge Karim Benzema ustrzelił hat-tricka. Dziś już w 4. minucie Francuz trafił do siatki. Ten gol jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Kilkadziesiąt sekund po tej akcji Benzema oddał kolejny strzał. Tym razem zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka minęła bramkę Getafe o dobrych kilka metrów.
W pierwszym składzie Realu znalazł się dziś Marcelo, który zastąpił kontuzjowanego Ferlanda Mendy'ego. W pierwszej połowie Brazylijczyk oddał jeden strzał, z którym poradził sobie David Soria. W 20. minucie Vinicius założył siatkę Djene, zszedł na prawą nogę, ale posłał piłkę wprost w bramkarza Getafe. W 35. minucie fatalne uderzenie oddał Eduardo Camavinga.
W końcu wynik meczu otworzył Casemiro. Defensywny pomocnik wykorzystał kapitalne podanie swojego rodaka, Viniciusa. Był to pierwszy gol Brazylijczyka w tym sezonie ligowym.
Niedługo po zdobyciu bramki Casemiro obejrzał żółtą kartkę. To oznacza, że nie zagra on w następnej kolejce przeciwko Sevilli.
W drugiej połowie Real szukał kolejnych trafień. Fede Valverde mógł wpisać się na listę strzelców, ale minimalnie chybił. W 68. minucie Davida Sorię pokonał Lucas Vazquez.
Po golu na 2:0 Ancelotti postanowił dać nieco odpoczynku swoim kluczowym piłkarzom. Benzema i Casemiro zostali zmienieni. W ich miejsce na boisku pojawili się Dani Ceballos i Gareth Bale. Walijczyk został wygwizdany przez kibiców "Los Blancos".
W 90. minucie bramkę kontaktową mógł zdobyć Enes Unal, ale trafił w słupek. Real wygrał i przewodzi ligowej tabeli z przewagą dwunastu punktów nad drugą Sevillą. Getafe jest czternaste.
Adam Kłos09 Apr 2022 · 22:52