Mistrzowska forma Realu Madryt! "Królewscy" odnieśli kolejne zwycięstwo [WIDEO]

Autor: Adam Kłos 9 kwi 2022 | 22:52
Real Madryt kontynuuje dobrą formę. "Los Blancos" wygrali z Getafe 2:0 w 31. kolejce ligi hiszpańskiej.
"Królewscy" podeszli do tego starcia, będąc w doskonałej formie. Po przerwie reprezentacyjnej madrytczycy wygrali już 2:1 z Celtą Vigo i 3:1 w wyjazdowym starciu przeciwko Chelsea.
Na Stamford Bridge Karim Benzema ustrzelił hat-tricka. Dziś już w 4. minucie Francuz trafił do siatki. Ten gol jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Kilkadziesiąt sekund po tej akcji Benzema oddał kolejny strzał. Tym razem zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka minęła bramkę Getafe o dobrych kilka metrów.
W pierwszym składzie Realu znalazł się dziś Marcelo, który zastąpił kontuzjowanego Ferlanda Mendy'ego. W pierwszej połowie Brazylijczyk oddał jeden strzał, z którym poradził sobie David Soria. W 20. minucie Vinicius założył siatkę Djene, zszedł na prawą nogę, ale posłał piłkę wprost w bramkarza Getafe. W 35. minucie fatalne uderzenie oddał Eduardo Camavinga.
W końcu wynik meczu otworzył Casemiro. Defensywny pomocnik wykorzystał kapitalne podanie swojego rodaka, Viniciusa. Był to pierwszy gol Brazylijczyka w tym sezonie ligowym.
Niedługo po zdobyciu bramki Casemiro obejrzał żółtą kartkę. To oznacza, że nie zagra on w następnej kolejce przeciwko Sevilli.
W drugiej połowie Real szukał kolejnych trafień. Fede Valverde mógł wpisać się na listę strzelców, ale minimalnie chybił. W 68. minucie Davida Sorię pokonał Lucas Vazquez.
Po golu na 2:0 Ancelotti postanowił dać nieco odpoczynku swoim kluczowym piłkarzom. Benzema i Casemiro zostali zmienieni. W ich miejsce na boisku pojawili się Dani Ceballos i Gareth Bale. Walijczyk został wygwizdany przez kibiców "Los Blancos".
W 90. minucie bramkę kontaktową mógł zdobyć Enes Unal, ale trafił w słupek. Real wygrał i przewodzi ligowej tabeli z przewagą dwunastu punktów nad drugą Sevillą. Getafe jest czternaste.
2 - 0
09 kwi 2022 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

38'
Casemiro
(asysta V. Junior)
44'
Casemiro
45'
F. Valverde
46'
(B. Mayoral)
(Carles Alena Castillo)
68'
(asysta Rodrygo)
Daniel Ceballos Fernandez
(Casemiro)
76'
F. Luis
(G. Villar)
82'
(J. Cuenca)
83'
(V. Junior)
85'
(D. Alaba)
85'